ANDRZEJ ADAMCZYK: Spod Wawelu w infrastrukturę
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę nowego ministra infrastruktury i budownictwa.
Facebook

Rocznik 1959. Urodził się w Krzeszowicach. Uczył się tamże w Zespole Szkół Budowlanych (kierunek: rachunkowość i finanse w zarządzaniu – analiza finansowa przedsiębiorstw). Prezes PiS w okręgu krakowskim. Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury i rzecznik Klubu Parlamentarnego w tej komisji. Zainteresowany zwłaszcza polską infrastrukturą i kłopotami, na jakie napotyka.

Działał na rzecz budowy i modernizacji dróg, rozwoju kolei. Silnie związany z regionem. W 1998 i 2002 r. wybrano go do rady powiatu krakowskiego, gdzie przewodniczył Komisji Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej. Zanim wstąpił do PiS, należał do Porozumienia Centrum.

W Sejmie nieprzerwanie od 2005 r. Uczestniczy w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury i w Komisji Łączności z Polakami za granicą. Pracował także przy projekcie ustawy o drogowych spółkach specjalnego przeznaczenia, zmianie ustawy o prawie budowlanym i przy projekcie ustawy o uproszczeniu inwestycji w budownictwie mieszkaniowym. Jako samorządowiec doprowadził m.in. do przebudowy dróg dojazdowych do Krakowa.

O życiu pozapolitycznym pisze: „Swój wolny czas spędza najczęściej w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Pasjonują go podróże. Lubi i nie unika pracy fizycznej, szczególnie w przydomowym ogrodzie, który sam pielęgnuje”. Żonaty, ma dwie córki. Dewiza: „Kontakt i praca dla ludzi, którzy mi zaufali, jest dla mnie najważniejsza”.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną