ADAM LIPIŃSKI: Człowiek do zadań specjalnych
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę ministra ds. kontaktu z parlamentem.
Facebook

Rocznik 1956. Studiował na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Działał we wrocławskich strukturach NSZZ „Solidarność” oraz w innych organizacjach opozycyjnych. W okresie stanu wojennego ukrywał się, działał w opozycji do 1989 r. W latach 90. organizował struktury Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku, w latach 1991–1993 z ramienia tej partii zasiadał w Sejmie I kadencji. Od 1999 r. był prezesem PC. W 2001 r. należał do twórców Prawa i Sprawiedliwości, doprowadził do rozwiązania PC.

W 2005 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za współpracę rządu z parlamentem. W lipcu 2006 r. po rekonstrukcji rządu został szefem gabinetu politycznego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Obie funkcje pełnił do 2007 r. W tegorocznych wyborach do Sejmu zdobył mandat po raz szósty.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną