PAWEŁ SZAŁAMACHA: Minister finansów – pierwszy nieekonomista
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę nowego ministra finansów.
Paweł Szałamacha/Facebook

Rocznik 1969. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w College d’Europe w Brugii. W latach 1994–2004 r. pracował w kancelarii Clifford Chance w Warszawie. W 1998 r. uzyskał uprawnienia radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, przez kilka lat był ekspertem Centrum im. Adama Smitha. Przez krótki czas działał w Unii Polityki Realnej.

Był współzałożycielem oraz prezesem zarządu Instytutu Sobieskiego (zrezygnował po objęciu w 2011 r. mandatu poselskiego). Od 2005 r. pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa, najpierw na stanowisku podsekretarza stanu, a w latach 2006–2007 sekretarza stanu, odpowiadając m.in. za sektor finansowy. W 2010 r. Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. Nie udało mu się odnowić zdobytego w 2011 r. mandatu poselskiego (startował w okręgu poznańskim).

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną