Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Polityka
Razem z nowym rządem pojawia się pytanie: jaka będzie nowa władza?
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Rząd PiS został zaprzysiężony, a premier Szydło lada moment wygłosi w Sejmie swoje exposé. Wszystkie wcześniejsze deklaracje, zapowiedzi, obietnice, także nadzieje jednych i obawy innych zaczną być weryfikowane, będą się potwierdzać albo nie.

Towarzyszy temu zwykła ciekawość: jaka w praktyce okaże się ta nowa władza: na ostro czy miękko, bardzo radykalna czy jednak pragmatyczna, będzie wszystko zmieniać i wywracać, czy stonuje zamiary? Wróci klasyczna IV RP, czy też szykowany jest jakiś inny, „udoskonalony” wariant?

W najnowszym wydaniu POLITYKI, odczytując znaki płynące ze składu rządu, a także z pierwszych wypowiedzi i działań ministrów, próbujemy na te istotne pytania odpowiedzieć. Opisujemy szefów resortów gospodarczych i dylematy, przed jakimi stoją, zajmujemy się planami PiS w kwestii edukacji, obronności, pokazujemy pierwsze działania tej partii w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, również w kwestii uchodźców. Niby to wciąż wróżenie z fusów, ale te fusy już się zaczęły w paru miejscach znajomo układać. Zachęcam więc do przeczytania naszych okładkowych materiałów – głównego, Janiny Paradowskiej, a także Juliusza Ćwielucha, Adama Grzeszaka, Marka Ostrowskiego i Ewy Wilk.

Oczywiście, w najnowszym numerze POLITYKI piszemy o tragicznym zamachu w Paryżu, który, jak wiele na to wskazuje, może mieć przełomowe znaczenie dla europejskiej, ale i światowej polityki. W bardzo ciekawym materiale Marka Ostrowskiego, Jędrzeja Winieckiego i Łukasza Wójcika znajdziecie Państwo, obok solidnego zrelacjonowania faktów, pogłębione interpretacje, analizy i rozmaite ideowe, kulturowe i socjologiczne konteksty wpisane w ten dramat. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tym tekstem.

Co ponadto? O tym, jak rozmawiać z ciężko chorym pacjentem, o zaciętej walce dwóch rodzin o małe dziecko, o tym, jak Chopin stał się dźwignią handlu, o deweloperskich sztuczkach stosowanych wobec klientów. Dalej też jest ciekawie – 10 lat z Angelą Merkel, birmańska droga do demokracji, nieznane kulisy procesu norymberskiego, co się dzieje z polskim teatrem, krótka, ale fascynująca historia czapki bejsbolówki, która na głowie posła Liroya właśnie triumfalnie wkroczyła do Sejmu. A w rubryce „Na własne oczy” – gigantyczny pożar lasów w Indonezji, ze wstrząsającymi fotografiami.

Zachęcam do przeczytania także wszystkich innych artykułów, bo nasza oferta jest bardzo obszerna, skrojona na każdy gust i pod rozmaite zainteresowania.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną