Kraj

Pierwsze dni rządów PiS na jednej infografice

Poczynając od nieobecności Polski na szczycie na Malcie, kończąc na bojkocie spektaklu „Śmierć i dziewczyna” – oto co udało się „osiągnąć” nowej władzy w pierwszych dniach urzędowania.

Pierwsze poczynania i decyzje PiS zilustrował na poniższej infografice Piotr Ciochoń:

.Piotr Ciochoń/Archiwum prywatne.

(powiększ infografikę)

Pomysł, żeby pierwsze dni rządów PiS zilustrować, był wynikiem natłoku informacji o kolejnych jego posunięciach – tłumaczy Piotr Ciochoń. – Doszedłem do wniosku, że niedługo opinia publiczna (w tym ja) zapomni o niektórych działaniach, że zostaną one przesłonięte kolejnymi. Zacząłem więc tworzyć prywatne kalendarium początku rządów Prawa i Sprawiedliwości. Kontrowersyjnych posunięć jest tak dużo, że ciężko się w nich nie pogubić.

I dodaje: – Ciąg dalszy oczywiście nastąpi.

Internet rozlicza nową władzę bardzo skrupulatnie – na Facebooku 20 listopada uformował się ruch Komitet Obrony Demokracji (założony poza siecią, ale w sieci zyskuje poparcie; grupa mu dedykowana ma już 32 tys. członków). KOD zamierza patrzeć politykom na ręce, bronić konstytucji i poszkodowanych. Wszystko legalnymi środkami: organizując pokojowe demonstracje i zbierając podpisy pod inicjatywami. Ruch powstał spontanicznie, działa reakcyjnie, planuje długofalowe akcje.

W tym samym serwisie i w podobnym czasie ruszyła strona „Liczba dni do końca kadencji PiS”. W domyśle: ile czasu zostało PiS na wypełnienie wyborczych obietnic. Nadal sporo. Stan na ten moment: „jeszcze tylko 1450 dni”. Administratorzy namawiają, by odliczać wspólnie – tak by „szybciej zleciało”. W sieci wciąż powstają też memy.

Rzecz najlepiej wyjaśnia w swoim komentarzu Wiesław Władyka: „Słyszeliśmy w ostatnich latach, że straszenie PiS stało się niemodne, było nudne. No to teraz jest wesoło”. Polscy internauci z pewnością o to zadbają.

Czytaj także:
– Pierwsze dni nowej władzy – grubo powyżej oczekiwań!

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną