Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kim pan jest, panie Morawiecki?

Minister rozwoju – tajemnicza twarz rządu

Czy Mateusz Morawiecki stanie się ważną figurą polskiej polityki gospodarczej? Czy Mateusz Morawiecki stanie się ważną figurą polskiej polityki gospodarczej? Filip Ćwik/Napo Images / Forum
Gospodarczy wicepremier Mateusz Morawiecki jak dotąd robi za tę ładniejszą twarz rządu. Przychodzi mu to bez trudu. Ale i on będzie musiał w końcu odkryć karty.
Żeby się w polskiej polityce zadomowić, Morawiecki będzie musiał porzucić wygodną pozycję pana prezesa i wynajętego eksperta do zadań specjalnych.Szymon Łaszewski/Forum Żeby się w polskiej polityce zadomowić, Morawiecki będzie musiał porzucić wygodną pozycję pana prezesa i wynajętego eksperta do zadań specjalnych.

Nie ściąga flag unijnych, nie kłóci się z dziennikarzami o spektakle teatralne i nie zapowiada czystek w mediach publicznych. Na razie wystarcza, żeby lubili go wszyscy. Liberałowie, bo przecież na pewno powściągnie socjalne obietnice z kampanii wyborczej. A socjalni, bo może jednak wydusi (uszczelnienie VAT i CIT) z systemu pieniądze na spełnienie przynajmniej części obietnic. Etatystom podoba się jego marzenie o polskich czebolach i „patriotyzmie gospodarczym”. A biznesowy establishment pociesza się, że przecież Morawiecki to nie żaden Zandberg, tylko facet, który przez wiele lat siedział i w fotelu prezesa wielkiego zagranicznego banku, i w radzie nadzorczej potężnej organizacji lobby pracodawców Lewiatan. Swoich więc skrzywdzić nie pozwoli.

Sam Morawiecki niczego nie prostuje.

Polityka 49.2015 (3038) z dnia 01.12.2015; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Kim pan jest, panie Morawiecki?"
Reklama