Kraj

Chaos rządzi

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Noworoczny bilans rządów PiS, które przecież trwają ledwie dwa miesiące – a więc do owych stu dni, na które zwykle przypadają pierwsze podsumowania, jest jeszcze kawałek drogi – wygląda efektownie.
Wieczorne posiedzenie sejmowej komisji ustawodawczej obradującej w sprawie zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. „Dobra zmiana” w tym wypadku zaowocuje paraliżem Trybunału.Leszek Szymański/PAP Wieczorne posiedzenie sejmowej komisji ustawodawczej obradującej w sprawie zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. „Dobra zmiana” w tym wypadku zaowocuje paraliżem Trybunału.

Rozbity Trybunał Konstytucyjny; połamana, głównie przez prezydenta, ale przy walnym udziale parlamentarnej większości, konstytucja; administracja, w oczekiwaniu na dokonujące się rozbicie służby cywilnej, w letargu; Sejm w totalnym chaosie; legislacja w wyjątkowym nieładzie i nieprzewidywalna; język debaty publicznej radykalny, a czasem wręcz rynsztokowy. Dodajmy jeszcze postępującą destrukcję wizerunku Polski w Unii Europejskiej i nadwyrężenie powagi w oczach NATO. Długo zresztą można by wyliczać wszystko, co doprowadziło do wrzenia temperaturę życia publicznego, ale także tego prywatnego, rodzinnego, towarzyskiego.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Komentarze; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Chaos rządzi"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021