Kraj

Media publiczne pod rządami PiS. Tego nie da się oglądać, tego nie da się słuchać

Jakie będą media publiczne według PiS? Jakie będą media publiczne według PiS? flash.pro / Flickr CC by 2.0
Nie wierzycie? Odpowiedzcie więc na osiem pytań.

1. Wyobrażacie sobie Państwo oglądanie telewizji „upowszechniającej stanowiska Sejmu, Senatu, prezydenta, premiera, partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych”?

2. Wyobrażacie sobie oglądanie telewizji „kultywującej tradycje narodowe, wartości patriotyczne i humanistyczne”? Respektujących „chrześcijański system wartości”? (Dla jasności – czy w kraju z tysiącletnią tradycją chrześcijaństwa da się robić wiarygodne media publiczne, które by tę tradycję podkopywały?).

3. Wyobrażacie sobie, że z ekranów znikną twarze, a w głośnikach ucichną głosy publicystów i prezenterów, których teraz oglądacie i słuchacie?

4. Wyobrażacie sobie siebie przyklejonych do ekranów, z zapartym tchem oglądających występy Tomasza Sakiewicza, Katarzyny Hejke, Jacka i Michała Karnowskich, Rafała Ziemkiewicza, Doroty Kani, Anity Gargas, Samuela Pereiry, Tomasza Terlikowskiego, Stanisława Michalkiewicza, Jana Pospieszalskiego, wspomaganych przez dziesiątki publicystów TV Republika, „Gazety Polskiej”, tygodnika „wSieci”, może też „Do Rzeczy”?

5. Wyobrażacie sobie, że jadąc samochodem, włączacie radio i zasłuchujecie się w ich wywody?

6. Wyobrażacie sobie pełne dociekliwych pytań „niepokornych” wywiady, które będą prowadzić z przedstawicielami rządu, prezydenta, rządzącej partii?

7. Wyobrażacie sobie „oferowanie społeczeństwu i jego poszczególnym częściom zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, edukacji, sportu i rozrywki z zachowaniem bezstronności, pluralizmu, niezależności i wysokiej jakości” w ich wykonaniu?

8. Wyobrażacie sobie, że będziecie za to wszystko płacić obowiązkowy abonament? Ja nie. Nie chcę takich mediów publicznych. A Wy?

PS Wszystkie cytaty pochodzą z powstającego w ministerstwie kultury projektu „dużej” ustawy medialnej, do której dotarła Polska Agencja Prasowa.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wiedza nastolatków o seksie przypomina średniowieczną mapę świata

„Seks domaciczny” to nieprzypadkowe przejęzyczenie. Polskie nastolatki nie za bardzo wiedzą, jaki organ do czego służy.

Joanna Cieśla
11.08.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną