Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Jacek Kurski nowym prezesem TVP

Jacek Kurski Jacek Kurski European Parliament / Flickr CC by 2.0
Dziś rano minister skarbu powołał Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Szefową Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk.

Kurski miał jeszcze w czwartek późnym wieczorem zostać odwołany z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, tak aby dziś rano można go było powołać na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Jako pierwszy informację tę podał portal „300Polityka”.

„Nie ukrywam, że w sferze frazeologii i obrazowania świata polityki jestem chłonnym uczniem Jarosława Kaczyńskiego” – mówił Kurski w 2006 r. w wypowiedzi udzielonej „Dziennikowi”.

Szefem Agencji Informacji ma zostać Mariusz Pilis, autor filmów dokumentalnych, m.in. „Listu z Polski” i „Buntu stadionów”. W pierwszym z nich autor poszukiwał odpowiedzi na pytanie, dlaczego nikt nie robi nic, aby odnaleźć przyczyny tragedii Smoleńskiej, w drugim bronił pseudokibiców, ukazując ich jako patriotów. Pilis jest także pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem TVP Info.

Zmiana na stanowisku prezesa TVP i szefa Agencji Informacji jest możliwa dzięki wchodzącej w piątek w życie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa PiS. Mała nowela została dziś podpisana przez prezydenta, a kilka godzin później ogłoszona w Dzienniku Ustaw.

Ustawa skraca kadencje władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia oraz umożliwia mianowanie przez ministra skarbu nowych zarządów i rad nadzorczych „do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych”. Ustawa stanowi pierwszy etap reformy mediów publicznych, zmierzającej do ustanowienia systemu mediów narodowych.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną