Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy już nikt przez Zbigniewa Ziobrę spokojny nie będzie?
Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Chociaż Zbigniew Ziobro jest ministrem już od dobrych kilku tygodni, to dopiero teraz przychodzi jego czas. Niebawem dostanie do ręki „broń”, która zrobi z niego jednego z najbardziej znaczących i wpływowych polityków w kraju – nową ustawę o prokuraturze (jest już procedowana w Sejmie). Będzie znowu prokuratorem generalnym, a jego władza nad innymi prokuratorami, nad śledztwami, postępowaniami, kierunkami uderzeń pisowskiej „ręki sprawiedliwości” – niemal nieograniczona.

Znowu to rząd, czyli Ziobro, będzie prowadził politykę karną, w którą włączy się, jak na innych obszarach kontrolowanych przez PiS, tak zwana wola polityczna. Zbigniew Ziobro wraca więc w pełnej krasie i wiele wskazuje na to, że – parafrazując znane stwierdzenie byłego i obecnego ministra – już nikt przez tego pana spokojny nie będzie. O „Prawie Ziobry”, jego zamiarach, poglądach, politycznej drodze w ostatnich latach – pisze w najnowszej POLITYCE, w okładkowym tekście, Janina Paradowska. Polecam.

Ponadto w najnowszym wydaniu POLITYKI bardzo interesujący tekst Malwiny Dziedzic o Grzegorzu Schetynie, który w tych dniach ma objąć wyczekiwaną przez wiele lat funkcję szefa Platformy, artykuł Marka Ostrowskiego o psującym się wizerunku Polski na europejskich „salonach” oraz rozmowa Jacka Żakowskiego z dr. Maciejem Bartkowskim o metodach obywatelskiego oporu przeciwko autorytarnej władzy. Zamieszczamy też ciekawą sylwetkę nowego szefa TVP Kultura i piszemy o tym, jak zwalnia ludzi i kogo zatrudnia nowa władza.

Oczywiście, proponujemy też inne, już niepolityczne tematy. Polecam zatem artykuły o rozliczeniach finansowych przy rozwodzie, o pewnej egzorcystce działającej na telefon, o fenomenie polskich stulatków i długiej historii chleba. A także wywiad z legendarnym amerykańskim reżyserem Francisem Fordem Coppolą. W najnowszej POLITYCE znajdziecie Państwo również relację z gali, na której rozdaliśmy nasze Paszporty.

Zachęcam do przeczytania całej POLITYKI i zakupu numeru z dołączonym filmem, którym jest znakomity, mroczny, świetnie zagrany thriller, uznany za jeden z najlepszych filmów 2015 r. – „Sicario”, z Emily Blunt i Benicio del Toro w głównych rolach.

Życzę miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną