Kraj

Zapłacimy wszyscy. Pytanie: ile?

Grzegorz Schetyna: musimy być gotowi na wszystko

Jarosław Kaczyński chce przeorać Polskę według swojego wyobrażenia, tak jak bolszewicy chcieli stworzyć nowego człowieka i nowe społeczeństwo. Jarosław Kaczyński chce przeorać Polskę według swojego wyobrażenia, tak jak bolszewicy chcieli stworzyć nowego człowieka i nowe społeczeństwo. Album/Documenta / EAST NEWS
Przepraszam za odrobinę patosu, ale dziś gramy w Polsce o coś najważniejszego – o wolność. Jeśli jej nie obronimy, wszystkie nasze rozważania mogą stać się czysto teoretyczne. I to na wiele lat.
Grzegorz Schetyna, współtwórca i lider PO.Rafał Siderski/Forum Grzegorz Schetyna, współtwórca i lider PO.

Sławomir Sierakowski rozpoczął na naszych łamach dyskusję pod prowokacyjnym hasłem: „Co po Kaczyńskim?”, stwierdzając, że antypisowe partie muszą na nowo przemyśleć swoją strategię, jeśli chcą w przyszłości pokonać i na trwałe odsunąć od władzy prawicowy populizm. Odpowiedział mu lider Nowoczesnej Ryszard Petru, który uważa, że skończył się czas zarówno PiS, jak i PO i nadchodzi wielka pokoleniowa zmiana. Dziś głos w dyskusji zabiera Grzegorz Schetyna, jedyny kandydat na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Reklama

Czytaj także

Świat

Groźny spam z Afryki Zachodniej

Uwaga, powracają internetowi oszuści z Afryki Zachodniej. Próbują starych szwindli w nowej technologicznej odsłonie.

Jędrzej Winiecki
14.05.2019
Reklama