Kraj

Rząd wycofał z sądów prenumeratę POLITYKI i „GW”. Mamy więc dla nich specjalny pakiet

Rząd wycofał z sądów prenumeratę POLITYKI i „GW”. Mamy więc dla nich specjalny pakiet

AŻ / Polityka
W trosce o dostęp do tytułów zakazanych stworzyliśmy pakietową ofertę prenumeraty.

Wiceminister Ministerstwa Sprawiedliwości Patryk Jaki w ramach „dobrej zmiany” i „pluralizmu mediów” wyrugował z polskich sądów „Gazetę Wyborczą” i POLITYKĘ. Uznał, że lepiej je zastąpić tytułami prawomyślnymi. W trosce o nieprzerwany dostęp do tytułów zakazanych stworzyliśmy więc dla naszych wiernych czytelników – pracowników wymiaru sprawiedliwości – pakietową ofertę prenumeraty.

Wystarczy wejść na stronę: www.wyborcza.pl/jakipakiet, żeby zaprenumerować w formie cyfrowej lub papierowej pakiet tytułów zakazanych.

Przypomnijmy okoliczności tej sprawy – do tej pory za wybór prenumerowanych tytułów prasowych odpowiadało krakowskie Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Wyboru dokonywano każdego roku na drodze przetargu. Ostatni przetarg, który rozstrzygnięto w grudniu 2015 roku, został unieważniony. Zamówienie opiewało na 4 mln złotych.

Od teraz sądy mogą samodzielnie kupować prasę. Muszą jednak korzystać z przyrządzonego przez ministerstwo sprawiedliwości katalogu tytułów. Uwzględnia on w sumie 146 pism branżowych oraz prasę prawicową (w tym „wSieci” i „Nasz Dziennik”).

„Wydany przez ministerstwo sprawiedliwości zakaz prenumerowania POLITYKI, »Newsweeka« i »Gazety Wyborczej« przez sądy mógłby uchodzić za polityczną facecję, gdyby nie kryjąca się w nim groza” – komentował na swoim prof. Jana Hartman. I zasugerował, co z takim katalogiem sędziowie, prezesi, dyrektorzy oraz rzecznicy prasowi polskich sądów mogą uczynić.

My tymczasem zachęcamy do prenumeraty. Z życzeniami dobrej lektury!

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

A gdyby internet przestał działać...

Z internetu korzysta już prawie połowa ludzkości. Co by się stało, gdyby pewnego dnia przestał działać?

Edwin Bendyk, Piotr Rutkowski
16.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną