Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Spróbujmy sobie wyobrazić, jaki rząd w Polsce mógłby najbardziej odpowiadać prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.
Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można odpowiedzieć: niechętny Unii Europejskiej, stanowczo przeciwny dalszej jej integracji, głęboko nieufny wobec Niemiec, próbujący odbudować dawną Europę Środkowo-Wschodnią, czyli zbiór byłych satelitów ZSRR. I odpowiednio rusofobiczny, aby można było ładnie uzasadniać sprzeciw wobec jakichkolwiek instalacji NATO na polskim – ważnym strategicznie – terenie.

I taki właśnie rząd w Polsce objął władzę. Czy w PiS zdają sobie sprawę z tego, że wpisują się idealnie w politykę Kremla? Że przesuwanie Polski z Zachodu na Wschód i powolne wypisywanie się z Unii to dokładnie to, czego oczekuje Rosja pragnąca odbudować dawne strefy wpływów? W najnowszej POLITYCE pisze o tym w okładkowym tekście Sławomir Sierakowski, a podobne wątki znajdziecie Państwo także w tekstach Jerzego Baczyńskiego, gościnnie Grzegorza Schetyny oraz naszego publicysty Łukasza Wójcika.

Ponadto w najnowszym numerze POLITYKI: o tym, jak się zachowywać pod nową władzą, czyli o życiu moralnym w czasach PiS, o europarlamencie od kuchni, o niezwykłych losach marszałka Kuchcińskiego i wicemarszałka Terleckiego, którzy byli kiedyś hipisami, a potem trafili do rządzącej dziś katolicko-konserwatywnej partii (ze zdjęciami sprzed lat!), a także o nowej pani prezes Polskiego Radia i zaprowadzanych przez nią porządkach.

I jeszcze o tym, czy lekarz ma prawo domagać się zapłaty za każdą poradę, nawet tę udzieloną doraźnie w samolocie, o życiu codziennym rodziny zastępczej, wielkich biurowiskach-blokowiskach zwanych Mordorami, także o niezwykłym lotnisku – widmie w Radomiu, gdzie pracowników bywa więcej niż pasażerów.

Na deser: o wygłupach w internecie z charytatywnym tłem oraz o szykujących się filmowych wersjach słynnej polskiej serii gier z Wiedźminem.

To tylko część naszej bogatej oferty do czytania w tym tygodniu, zapraszam do zajrzenia na każdą stronę, bo przygotowaliśmy coś dla każdego.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną