Witold Pawłowski poleca najnowszy numer POLITYKI
PiS chce odbudować machinę, która zadziałała w latach 2005–2007. Ale w wersji dopracowanej i wzmocnionej. Igrzyska polityczne dopiero przed nami.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego
Polityka

Witold Pawłowski, zastępca redaktora naczelnego

Jeśli starać się jakoś uporządkować chaos pospiesznych działań PiS – przepychanych nocą ustaw, odbijania Telewizji Publicznej, łączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz wielu innych – to zdaniem naszych publicystów zmierzają one w jednym celu: odbudowy tzw. ciągu technologicznego, dobrze znanego z lat 2005–2007 systemu obróbki wrogów władzy i jej przeciwników.

Dziś wraca w wersji dopracowanej i wzmocnionej. Opisujemy szczegółowo ową machinę i jej elementy składowe; to bulwersująca, ale niezwykle pouczająca lektura i jednocześnie zapowiedź igrzysk politycznych, które nas czekają.

Bierzemy też pod lupę dwie inicjatywy ustawodawcze nowej władzy: opodatkowanie handlu i radykalną zmianę zasad obrotu ziemią rolną. Łączy je jedno: wywołują lawinę skutków gospodarczych, odwrotnych od zakładanych. A w sylwetce Beaty Kępy, szefowej kancelarii pani premier, „drugiej Beaty po Beacie”, zaglądamy za kulisy rządu. To egzotyczna wyprawa.

Rozmawiamy także o zachowaniach nastolatków i przemocy rówieśniczej oraz, mimo wszystko, pożytkach z gimnazjów. Składamy reporterską wizytę w pierwszej luksusowej prywatnej izbie wytrzeźwień w Sosnowcu. Piszemy o milionie Ukraińców w Polsce, choć zalegalizowanych uchodźców było wśród nich w zeszłym roku tylko… dwóch. I o tym, że Rosja Putina nie musi płacić skrajnie prawicowym partiom w Europie za wyrazy sympatii, bo każdy z nich chętnie zbuduje małą Rosję u siebie w kraju. I to za damo.

Polecamy też obszerną recenzję głośnego filmu „Spotlight”, o pedofilii w Kościele, nominowanego do sześciu Oskarów, który właśnie wchodzi na polskie ekrany.

To tylko niektóre pozycje z najnowszej POLITYKI, oferta jest bogata, na każdy gust i nastrój. Polecam ją z całym przekonaniem.

Miłej lektury!

Witold Pawłowski
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną