Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Jak czytać te teczki

Prof. Friszke o aferze wokół Lecha Wałęsy

„Przy Okrągłym Stole on był autentyczny. Był prawdziwym przywódcą. Nie ma żadnych powodów, by w to wątpić”. „Przy Okrągłym Stole on był autentyczny. Był prawdziwym przywódcą. Nie ma żadnych powodów, by w to wątpić”. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta
Prof. Andrzej Friszke o Lechu Wałęsie, jego słabości i wściekłości, kolegach i prześladowcach, o esbeckich dokumentach i prawdzie życia.
„Umiar, realizm i nielekceważenie przeciwnika – to będzie przez lata cechowało Wałęsę jako przywódcę Solidarności”.Jan Morek/Forum „Umiar, realizm i nielekceważenie przeciwnika – to będzie przez lata cechowało Wałęsę jako przywódcę Solidarności”.

Joanna Podgórska: – Na ile materiały z szafy Kiszczaka mają charakter przełomowy? Wiedza sprzed i po różni się zasadniczo?
Prof. Andrzej Friszke: – Wcześniej wiedzieliśmy, że jakieś materiały na Lecha Wałęsę są. Można się było spierać o ich autentyczność i rozmiar. Po ujawnieniu zawartości szafy Kiszczaka autentyczność wielu z nich została w zasadzie potwierdzona. Zaskoczyła mnie ich obfitość. Te materiały mają dwojaką rangę.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak czytać te teczki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >