Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Pracownicy Polskiego Radia: Nie było podstaw do zwolnienia Jerzego Sosnowskiego

Jerzy Sosnowski / Facebook
Bez względu na sympatie polityczne cieszy się on opinią erudyty szanującego odmienność poglądów.
Facebook

„Informuję, że dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy” – napisał na swoim blogu Jerzy Sosnowski, pisarz i dziennikarz związany z Polskim Radiem od 2000 roku.

Pracę rozpoczynał na antenie Dwójki, później prowadził w Trójce „Klub Trójki”, ale też audycje kulturalne, takie jak Literackie Biuro Śledcze czy Trójkowy Znak Jakości. Ze słuchaczami nie zdążył się nawet pożegnać. „Spodziewając się biegu wydarzeń, zamierzałem się z Państwem pożegnać na antenie” – przyznał.

W obronie Jerzego Sosnowskiego wystąpili dziennikarze i pracownicy Polskiego Radia. „Bez względu na sympatie polityczne czy światopoglądowe cieszy się on opinią otwartego na dialog erudyty dbającego o wysoką kulturę dyskusji i szanującego odmienność poglądów” – piszą podpisani pod listem.

A oto jego pełna treść:

My, niżej podpisani pracownicy i współpracownicy Programu Trzeciego Polskiego Radia, w związku z wypowiedzeniem przez Zarząd Polskiego Radia umowy o pracę z Jerzym Sosnowskim wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec tej decyzji. Uważamy, że nie ma ona merytorycznych podstaw i oznacza wielką stratę nie tylko dla Programu Trzeciego, ale całego Polskiego Radia.

Jerzy Sosnowski to powszechnie szanowana postać świata kultury i mediów. Jest m.in. członkiem Rady Języka Polskiego, laureatem nagród literackich i dziennikarskich.

Bez względu na sympatie polityczne czy światopoglądowe cieszy się on opinią otwartego na dialog erudyty dbającego o wysoką kulturę dyskusji i szanującego odmienność poglądów.

Reklama