Kraj

Wyrok na sądy?

Sędziowie pod ostrzałem

W Polsce pracuje ok. 11 tys. sędziów sądów powszechnych, administracyjnych i wojskowych. W Polsce pracuje ok. 11 tys. sędziów sądów powszechnych, administracyjnych i wojskowych. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska / Forum
To nie opozycja i nawet nie Komitet Obrony Demokracji, ale polskie sądy znalazły się na pierwszej linii frontu pisowskiej rewolucji. Właśnie w sędziów władza wymierzyła najcięższe armaty.
W latach 2001–07 wpłynęło 21 wniosków o uchylenie immunitetu sędziowskiego, czyli średnio nieco ponad trzy wnioski rocznie.Krystian Maj/Forum W latach 2001–07 wpłynęło 21 wniosków o uchylenie immunitetu sędziowskiego, czyli średnio nieco ponad trzy wnioski rocznie.

Trybunał Konstytucyjny to puczyści i obrońcy anarchii. Krajowa Rada Sądownictwa to gniazdo os. Sąd Najwyższy to grupa kolesi. Sędziowie są mafią w togach, kłaniają się gangsterom i aferzystom. Inwencja prezesa i polityków PiS w obrażaniu i deprecjonowaniu polskich sędziów nie zna granic. Tę retorykę już ćwiczono za pierwszej IV RP w latach 2005–07. Wtedy projektu podporządkowania wymiaru sprawiedliwości rządzącym nie zdążono zrealizować. Teraz wszystko wskazuje, że PiS dostał na swoją rewolucję więcej czasu.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyrok na sądy?"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021