Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego numeru POLITYKI Okładka najnowszego numeru POLITYKI Polityka
Wiele wskazuje na to, że PiS zamierza się w końcu zabrać za Donalda Tuska.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Politycy tej partii zapowiadają wezwanie byłego premiera przed komisję śledczą w sprawie Amber Gold (głównie po to ona powstaje), coraz częściej dają do zrozumienia, że rząd nie poprze jednak przedłużenia kadencji Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, oskarżają go wprost o Brexit.

Widać z tego, że rzeczywiście po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży może przyjść czas na rozliczanie „win Tuska”. Czy były szef Platformy stawi się przed komisją? Czy zamierza wrócić do polskiej polityki i czy mógłby w niej grać znowu główne role? Jak ocenia rządy PiS i szanse opozycji? Co dalej z Unią Europejską? Na te między innymi pytania Donald Tusk odpowiada w obszernej i bardzo szczerej rozmowie, jaką przeprowadził z nim Jerzy Baczyński, a którą znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu POLITYKI. Zachęcam do lektury tego wywiadu, zwłaszcza że Tusk jest nie tylko politykiem, ale też wnikliwym komentatorem życia publicznego.

W najnowszej POLITYCE podsumowujemy też zakończone mistrzostwa Europy w piłce nożnej; Jacek Żakowski zastanawia się, skąd bierze się sukces populistów w różnych stabilnych dotąd krajach, w tym w Polsce; Joanna Solska opisuje „emerytury pod pisowskimi palmami”, czyli jaki system szykuje w tej sprawie rząd; Anna Dąbrowska przedstawia portret Kamila Zaradkiewicza, pracownika Trybunału Konstytucyjnego, który przez swoje skonfliktowanie z prezesem Rzeplińskim stał się gwiazdą prawicowych mediów.

Piszemy także o niepokojach polsko-ukraińskich w Przemyślu, o pokoleniu niedojrzałych mężczyzn chłopców, którzy unikają podejmowania właściwych dla ich wieku życiowych ról, oraz o tym, jak Brexit wpłynie na polską emigrację zarobkową i jak to może zmienić polską prowincję. Polecam również tekst o ekscentrycznych artystach katolickich, którzy lansują wiarę w niespotykany dotąd sposób.

A ponieważ to pełnia lata, proponuję sprawdzić, jakie nowe tendencje pojawiają się w miksologii, czyli sztuce przyrządzania drinków i koktajli. Czy słyszeli Państwo na przykład o smaku spalonej instalacji elektrycznej?

To niektóre propozycje z najnowszego numeru POLITYKI, reszta jest równie ciekawa. Zachęcam do kupienia naszego tygodnika z dołączoną książką Håkana Nessera „Karambol” z kontynuowanej serii skandynawskiej literatury kryminalnej. A jeśli ktoś się powieściami tego gatunku nie interesuje, polecam inną opcję: zakup POLITYKI z filmem Karola Jałochowskiego o wybitnym fizyku brytyjskim Julianie Barbourze, zajmującym się pasjonującym problemem czasu – „Człowiek, który igrał z czasem”. Mamy więc rozmaite propozycje dla każdego. Tylko wybierać…

Życzę więc miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną