Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego numeru POLITYKI Okładka najnowszego numeru POLITYKI Polityka
Wiele wskazuje na to, że PiS zamierza się w końcu zabrać za Donalda Tuska.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Politycy tej partii zapowiadają wezwanie byłego premiera przed komisję śledczą w sprawie Amber Gold (głównie po to ona powstaje), coraz częściej dają do zrozumienia, że rząd nie poprze jednak przedłużenia kadencji Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, oskarżają go wprost o Brexit.

Widać z tego, że rzeczywiście po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży może przyjść czas na rozliczanie „win Tuska”. Czy były szef Platformy stawi się przed komisją? Czy zamierza wrócić do polskiej polityki i czy mógłby w niej grać znowu główne role? Jak ocenia rządy PiS i szanse opozycji? Co dalej z Unią Europejską? Na te między innymi pytania Donald Tusk odpowiada w obszernej i bardzo szczerej rozmowie, jaką przeprowadził z nim Jerzy Baczyński, a którą znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu POLITYKI. Zachęcam do lektury tego wywiadu, zwłaszcza że Tusk jest nie tylko politykiem, ale też wnikliwym komentatorem życia publicznego.

W najnowszej POLITYCE podsumowujemy też zakończone mistrzostwa Europy w piłce nożnej; Jacek Żakowski zastanawia się, skąd bierze się sukces populistów w różnych stabilnych dotąd krajach, w tym w Polsce; Joanna Solska opisuje „emerytury pod pisowskimi palmami”, czyli jaki system szykuje w tej sprawie rząd; Anna Dąbrowska przedstawia portret Kamila Zaradkiewicza, pracownika Trybunału Konstytucyjnego, który przez swoje skonfliktowanie z prezesem Rzeplińskim stał się gwiazdą prawicowych mediów.

Piszemy także o niepokojach polsko-ukraińskich w Przemyślu, o pokoleniu niedojrzałych mężczyzn chłopców, którzy unikają podejmowania właściwych dla ich wieku życiowych ról, oraz o tym, jak Brexit wpłynie na polską emigrację zarobkową i jak to może zmienić polską prowincję. Polecam również tekst o ekscentrycznych artystach katolickich, którzy lansują wiarę w niespotykany dotąd sposób.

A ponieważ to pełnia lata, proponuję sprawdzić, jakie nowe tendencje pojawiają się w miksologii, czyli sztuce przyrządzania drinków i koktajli. Czy słyszeli Państwo na przykład o smaku spalonej instalacji elektrycznej?

To niektóre propozycje z najnowszego numeru POLITYKI, reszta jest równie ciekawa. Zachęcam do kupienia naszego tygodnika z dołączoną książką Håkana Nessera „Karambol” z kontynuowanej serii skandynawskiej literatury kryminalnej. A jeśli ktoś się powieściami tego gatunku nie interesuje, polecam inną opcję: zakup POLITYKI z filmem Karola Jałochowskiego o wybitnym fizyku brytyjskim Julianie Barbourze, zajmującym się pasjonującym problemem czasu – „Człowiek, który igrał z czasem”. Mamy więc rozmaite propozycje dla każdego. Tylko wybierać…

Życzę więc miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną