Kraj

Misiewicz zawieszony w MON, a internauci wybierają mu nową pracę

26-letni rzecznik MON od kilku miesięcy obejmuje – jako lojalny współpracownik Antoniego Macierewicza – kolejne atrakcyjne posady w spółkach Skarbu Państwa.
Bartłomiej Misiewicz i Antoni MacierewiczForumBartłomiej Misiewicz i Antoni Macierewicz

Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu politycznego MON i rzecznik ministra obrony, wystąpił dziś z wnioskiem o zawieszenie w funkcjach w resorcie. „Informuję, że zwróciłem się do Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza z prośbą o zawieszenie mnie w funkcjach, które pełnię w MON. Ponadto informuję, że wytaczam proces tygodnikowi »Newsweek« za nieprawdziwy i szkalujący mnie artykuł oraz tym ośrodkom medialnym, które powtarzają te insynuacje na mój temat” – poinformował, a szef resortu obrony jego wniosek przyjął.

We wspomnianym artykule „Newsweek” opisuje, jak Misiewicz proponował radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w „werbunkowym spotkaniu”.

26-letni rzecznik MON od kilku miesięcy obejmuje – jako lojalny współpracownik Antoniego Macierewicza – kolejne atrakcyjne posady w spółkach Skarbu Państwa. Szum medialny wokół Misiewicza narasta od sierpnia tego roku, kiedy otrzymał z rąk szefa MON złoty medal za zasługi dla obronności kraju. W czerwcu wszedł do rady nadzorczej państwowej firmy Energa Ciepło Ostrołęka, ale kilka tygodni później, pod wpływem presji mediów, zrezygnował ze stanowiska.

Na ten temat powstało wiele – przyznajmy – złośliwych memów. Nie powstrzymało go to jednak przed objęciem kolejnej intratnej posady: na początku września 26-letni Misiewicz został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która podlega MON. Wciąż w niej zasiada.

Przypomnijmy: zanim przyszedł do ministerstwa, był zatrudniony przez biuro posłanki PiS do Parlamentu Europejskiego Beaty Gosiewskiej oraz w aptece „Aronia” w Łomiankach. Wszedł do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mimo że nie ma ukończonego kursu dla członków rad nadzorczych, a nawet nie skończył studiów (jak przyznał „kończy studia licencjackie”).

Za ciosem poszła Nowoczesna i przygotowała całą listę „Misiewiczów”, czyli osób, które dostały stanowiska w spółkach skarbu państwa z rekomendacji PiS. Znajduje się już na niej 40 nazwisk, oprócz Bartłomieja Misiewicza np. Andrzej Grządziel, szef Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie, ojciec makijażystki prezesa Kaczyńskiego i Zdzisław Filip, prezes Tauronu, kolega Beaty Szydło z podstawówki.

Wystąpienie Misiewicza stało się bazą dla internatowych – bardzo kąśliwych – ripost. Internauci wskazują potencjalne stanowiska, które mógłby objąć Misiewicz. Publikujemy najlepsze propozycje:

Czytaj także: Bartłomiej Misiewicz. Kim jest prawa ręka Macierewicza

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną