Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Polityka
Masowy bunt kobiet (i nie tylko) przeciw pomysłom zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych wyraźnie zaskoczył rządzącą siłę.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Dawno nie było w kraju takiego poruszenia, spontanicznego oporu, autentycznego zaangażowania i determinacji. W efekcie politycy PiS popadają w niekonsekwencję: z jednej strony odżegnują się od obywatelskiego projektu „Stop aborcji”, a z drugiej brutalnie atakują uczestniczki demonstracji, próbując zdeprecjonować i ośmieszyć ich protest.

Zaproponowali też własny projekt, odrobinę złagodzony, który ma być nowym „kompromisem”. Czy jest nim rzeczywiście? W jakim miejscu znajduje się dzisiaj polska debata na temat aborcji, jaka jest historia tego tematu, jakie pojawiają się nowe argumenty, co mówią najświeższe sondaże? Czy PiS się ugnie i przestanie forsować jakiekolwiek zaostrzenie obowiązującej dzisiaj ustawy?

Uznając wagę sprawy, poświęciliśmy „czarnemu protestowi” okładkę i główny tekst w najnowszej POLITYCE. Zachęcam do przeczytania tego artykułu autorstwa Martyny Bundy, Agaty Szczerbiak i Elżbiety Turlej.

Co jeszcze w najnowszym numerze POLITYKI? Wojciech Szacki był na konwencji Platformy Obywatelskiej i opisuje, co zobaczył, jaka jest kondycja tego największego opozycyjnego ugrupowania i czy Grzegorz Schetyna daje radę. A Sławomir Sierakowski zastanawia się nad dylematem „czystych rąk” – co wolno, a czego nie w walce z przeciwnikiem, który sam stosuje wszystkie metody, nie krępując się przyzwoitością i moralnością. Bardzo ciekawy problem. Jak odpowiedzą sobie na pytanie autora Czytelnicy – warto sprawdzić.

Polecam tekst o Henryku Grocholskim i całym rodzie Grocholskich, który odzyskuje ostatnio wielkie grunty w podwarszawskiej wsi Michałowice, a wcześniej stołeczny Hotel Europejski. W kolejce czekają dalsze ziemie. Kim jest hrabia Grocholski, jakie są dzieje rodziny, czy inne rody szlacheckie także uczestniczą w reprywatyzacji dawnych majątków? Piszą o tym w najnowszej POLITYCE Agnieszka Krzemińska i Jędrzej Winiecki.

Ponadto: o roli dziadków dziecka w sprawach rozwodowych, o napaściach na romskie rodziny, o wielkiej wizji samochodów elektrycznych w każdym polskim garażu, o wegańskich rzeźnikach i o Laurze Wasser, amerykańskiej superprawniczce, która rozwodzi hollywoodzkie gwiazdy, a ostatnio Angelinę Jolie i Brada Pitta.

To część propozycji z najnowszej, obszernej (124 strony) POLITYKI, warto przeczytać wszystkie pozostałe materiały. Zachęcam też do kupienia POLITYKI z głośnym filmem „Zjawa”, za który swojego upragnionego Oscara otrzymał wreszcie Leonardo DiCaprio.

Życzę miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną