Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Towarzystwo Dziennikarskie w sprawie „Trójki”: Protestujemy przeciwko cenzurze

Trójka Polskie Radio Trójka Polskie Radio Leszek Zych / Polityka
Nie ma innej drogi obrony wolności słowa.

Ponad 120 dziennikarzy i pracowników programu III i programu II Polskiego Radia zaprotestowało przeciw odsunięciu od przygotowywania serwisów informacyjnych ich dwóch koleżanek, Małgorzaty Spór i Anny Zaleśnej. Za organizowanie tego protestu kierownictwo „Trójki” zdążyło już usunąć z pracy ich kolegę Damiana Kwieka.

Można oczekiwać dalszych zwolnień, bowiem od wielu miesięcy wszystkie protesty pracowników Radia przeciwko politycznej cenzurze ich pracy kwitowane są pogróżkami bądź represjami. Obawiamy się, że zamilkną niebawem kolejne głosy „Trójki”. Dochodzące z radia relacje (np. zakaz mówienia o Wajdzie „wybitny reżyser”) przypominają dokładnie praktyki peerelowskiej cenzury.

Towarzystwo Dziennikarskie solidaryzuje się z protestem dziennikarzy „Trójki”. Podobna sytuacja ma miejsce – naszym zdaniem – we wszystkich mediach publicznych, ale nigdy dotąd przeciw cenzurze i tłumieniu niezależności dziennikarskiej nie zaprotestowało tak wielu pracowników tych mediów. Jesteśmy pełni uznania dla wszystkich sygnatariuszy listu w obronie dziennikarzy „Trójki”. Pokazali odwagę i solidarność.

Nie ma innej drogi obrony wolności słowa.

Koledzy z „Trójki”, będziemy z Wami protestować w niedzielę, w południe, pod siedzibą Waszego radia na Myśliwieckiej. Wzywamy wszystkich słuchaczy „Trójki” i wszystkich, którzy chcą bronić wolności mediów, żeby też tam przyszli.

Towarzystwo Dziennikarskie

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną