Kraj

Pod Pałacem Prezydenckim kilka tysięcy osób odśpiewało hymn Polski [WIDEO]

Protest pod Pałacem Prezydenckim Protest pod Pałacem Prezydenckim Adam Stepien / Agencja Gazeta
„Ta władza łamie zasady demokracji. To, co PiS chce zrobić, to standardy Białorusi. Na to nie ma naszej zgody” – mówiła Barbara Nowacka.

W piątek pod Sejmem odbyła się kilkutysięczna spontaniczna demonstracja przeciwników działań Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę o godz. 12 pod Pałacem Prezydenckim rozpoczęła się kolejna demonstracja, która potem przeszła pod Sejm.

Protestuje kilka tysięcy osób. Przemawiała m.in. Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska): „Dziękuję wam, że tu przyszliście. Ta władza łamie zasady demokracji. To, co chcecie zrobić, to standardy Białorusi. Na to nie ma naszej zgody” – zwracając się do Prawa i Sprawiedliwości.

Lider KOD Mateusz Kijowski z kolei podkreślał: „Kiedyś nazywaliśmy prezydenta notariuszem, ale wczoraj usłyszałem, że w ten sposób obrażamy notariuszy. Proponuję więc nazywać go »krótkopisek«, bo tak mało czasu zajmuje mu podpisywanie ustaw. Wczoraj PiS złamał konstytucję. Nie ma zgody na takie metody. Są tu ludzie z całej Polski. Potem idziemy na Wiejską” – mówił.

Odśpiewano też polski hymn:

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Prof. Łętowska kontra syndyk spółdzielni. Szykuje się ciekawy i ważny proces

Prof. Łętowska: Tu nie chodzi o tych 550 zł, których domaga się ode mnie syndyk. Chętniej dam trzy razy tyle na cele dobroczynne, niż pójdę jak baran ciągnięty na rzeź w procederze ułatwiającym różnym cwaniakom wzbogacanie się.

Violetta Krasnowska
20.10.2021
Reklama