Kraj

Muzyka (jednak) łagodzi obyczaje?

Koncert i wspólne śpiewanie kolęd pod hasłem „Sejm jest nasz” Koncert i wspólne śpiewanie kolęd pod hasłem „Sejm jest nasz” Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
W geście solidarności z protestującymi w Sejmie posłami opozycji w środę wieczorem przed Sejmem odbył się świąteczny koncert.

– Muzyka faktycznie łagodzi obyczaje, łagodzi napięcie – mówił pod Sejmem Bogdan Borusewicz, były marszałek Senatu. W ten sposób nawiązał do niedawnego wystąpienia posła Michała Szczerby (PO), który podczas obrad 16 grudnia zwrócił się do marszałka Kuchcińskiego słowami: „Panie marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje…”. Poseł został wykluczony z obrad, co stało się początkiem blokady mównicy sejmowej przez opozycję, domagającej się przywrócenia posła, i co uruchomiło lawinę protestów przed Sejmem.

W środę przed Sejmem wystąpił kwartet smyczkowy Kroll Quartet oraz zespół chóralny Ad Vocem. Przy Wiejskiej wybrzmiały dźwięki klasycznych utworów, tanga, a także kolędy, dzielono się opłatkiem i spożywano świąteczne potrawy. Koncert zorganizował Obywatelski Komitet Inicjatywny „Solidarność/ Sejm jest nasz” przy wsparciu Komitetu Obrony Demokracji.

Posłowie opozycji, mimo okresu świątecznego, nadal prowadzą swój protest w Sejmie. Zamierzają zostać na sali posiedzeń co najmniej do 11 stycznia.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną