Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Yoda z Leeds

Zygmunt Bauman 1925 – 2017

Twórcza przenikliwość połączona z intelektualną odwagą była jego wielką siłą. Twórcza przenikliwość połączona z intelektualną odwagą była jego wielką siłą. Narodowy Instytut Audiowizualny / Wikipedia
„Kochani, Zygmunt odszedł do płynnej wieczności dziś 9 stycznia 2017 roku. Pożegnałam się z nim w domu w Leeds wśród najbliższej rodziny, Ola”
Klucz do Baumana był raczej w emocji niż w encyklopedycznej treści.Bartłomiej Kudowicz/Forum Klucz do Baumana był raczej w emocji niż w encyklopedycznej treści.

W poniedziałek 9 stycznia o 16.30 taki mail wysłany przez prof. Aleksandrę Kanię, od niedawna żonę Zygmunta Baumana, zburzył popołudniowy spokój kilkunastu osób w Polsce. W tym mój. A potem zrobił to samo setkom tysięcy ludzi niemal w całym świecie. Od Ameryki, gdzie „New York Times” pisał o śmierci „jednego z najbardziej uznanych i twórczych europejskich socjologów”, przez Australię, gdzie prof. Irfan Ahmad z Katolickiego Uniwersytetu w Melbourne pisał, że „nauka straciła jednego z najbardziej błyskotliwych i wpływowych autorów naszego czasu”, po Indie, gdzie dziennik „The Hindu” pisał o śmierci „jednego z najbardziej wpływowych i twórczych Europejczyków”.

Polityka 3.2017 (3094) z dnia 17.01.2017; Pożegnanie; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Yoda z Leeds"
Reklama