Kraj

Siekierezada Szyszki, obrazek z centrum Otwocka

Skutki działań ministra Szyszki widać już wszędzie. Oto wymowny przykład z Otwocka.

16 grudnia 2016 roku Sejm przyjął ustawę o ochronie przyrody, przygotowaną przez ministra środowiska Jana Szyszkę i dopuszczającą wycinanie drzew na potęgę. Teraz mówi się o tzw. efekcie Szyszki: drzewa gwałtownie znikają z prywatnych posesji. 

Na przykład w Otwocku. W środę środę, 22 lutego, wycinane są wszystkie drzewa reprezentacyjnej alei Armii Krajowej, przy której stoją wszystkie najważniejsze tutaj gmachy: Sąd, Teatr, ratusz. Wycinane drzewa sprawiają wrażenie kilkudziesięciuletnich. Sama aleja przez dekady była w Otwocku głównym miejscem spacerowym. Według informacji uzyskanych z Urzędu Gminy decyzję o wycince podjęło PKP, bo to tereny należące do kolei.

Więcej o masowej wycince drzew w komentarzu Jędrzeja Winieckiego »

.Polityka.
.Polityka.
.Polityka.
Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną