Kraj

Córka ministra Szyszki dostała pracę w nadzorowanej przez niego instytucji. Po raz kolejny

Minister środowiska Jan Szyszko Minister środowiska Jan Szyszko Ministerstwo Środowiska / Facebook
Do informacji dotarł jako pierwszy portal śledczy OKO.press.

Konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Ochrony Środowiska (IOŚ) został ogłoszony 7 lutego br. Wzięły w nim udział trzy osoby. Wygrała Katarzyna Szyszko-Podgórska, córka Jana Szyszki, ministra środowiska.

Do informacji dotarła jako pierwsza Bianka Mikołajewska z OKO.press.

„Zgłoszenie p. Katarzyny Szyszko–Podgórskiej jako jedyne spełniło warunki formalne. Jej kwalifikacje, umiejętności i przydatność do pracy na stanowisku adiunkta zostały zweryfikowane, a kandydatura wyłoniona w drodze tajnego głosowania komisji konkursowej” – tłumaczył ten wybór Krystian Szczepański, dyrektor IOŚ.

Analiza za 1,6 mln zł

W ubiegłym roku poza normalnymi środkami na działalność dostał „ekstrakasę” – resort zlecił mu analizę dotyczącą „Konwencji w sprawie transgranicznego zanieczyszczania powietrza na dalekie odległości” za prawie 1,6 mln zł.

Była to jedna z najkosztowniejszych ubiegłorocznych umów ministerstwa.

Wspierająca się rodzina Szyszki

Szczepański, dyrektor IOŚ, jak pisze Bianka Mikołajewska, od lat trzyma się blisko PiS. W 2003 r., gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński, Szczepański został pracownikiem, a później p.o. dyrektora Biura Ochrony Środowiska w stołecznym ratuszu. Jak wynika z jego oficjalnej biografii, „nadzorował m.in.: ówczesny Gminny i Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

W tym samym czasie w warszawskim ratuszu zatrudniony został także bratanek Jana Szyszki – Piotr Szyszko, dziś radny PiS. Zajmował się sprawami Gminnego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystko wskazuje więc na to, że obecny dyrektor IOŚ pracował przed laty z Piotrem Szyszką, a być może był jego szefem.

Szyszko pracę znalazł także dla swojej młodszej córki – Patrycji. Za poprzednich rządów PiS została ona zatrudniona w podlegającym Szyszce Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. Była wicedyrektorem jednego z departamentów, a po przegranej PiS w wyborach pracowała w Wydziale Ochrony Wód.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną