Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Czy czeka nas przymus płacenia na telewizję Kurskiego, która – zwłaszcza w programach informacyjnych i publicystycznych – jawnie, wręcz bezwstydnie wspiera PiS?
Okładka nowego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Decyduje się sprawa abonamentu RTV, który rząd PiS chce ściągać przede wszystkim od użytkowników sieci kablowych. Ich operatorzy mają na mocy ustawy przekazać dane klientów państwowej Poczcie Polskiej. Największe sieci walczą jeszcze, aby Sejm nie uchwalał tego prawa, a klienci kablówek grożą, że zerwą z nimi umowy, jeśli te udostępnią ich dane. Pytanie więc, czy rzeczywiście będzie przymus płacenia na telewizję Kurskiego, która – zwłaszcza w programach informacyjnych i publicystycznych – jawnie, wręcz bezwstydnie wspiera PiS? Czy można się przed tym jednak jakoś uchronić? Czy da się uwolnić od telewizyjnych „Wiadomości” i nie płacić za propagandowe przekazy władzy do jej elektoratu? Co grozi za takie obywatelskie nieposłuszeństwo? O tym wszystkim piszemy w najnowszej POLITYCE w okładkowym tekście Grzegorza Rzeczkowskiego „Zrzutka na PiS”. Polecam.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu POLITYKI? O kryzysie osiemnastu miesięcy, jakie od lat przeżywają niemal wszystkie kolejne rządy w III RP, w tym ten obecny, i co z tego może wyniknąć – pisze Rafał Kalukin. Syców, polityczny matecznik minister Beaty Kempy z Kancelarii Premiera, opisuje Anna Dąbrowska. Tajemnice KOD i jego działaczy rozszyfrowuje Piotr Pytlakowski, a Jakub Bierzyński (gościnnie w rubryce „Ogląd i Pogląd”) twierdzi, że po odebraniu władzy PiS należy przykładnie ukarać polityków tej partii, także wykorzystując instrumenty stworzone przez „dobrą zmianę”.

Ponadto: o tym, czy Marks był marksistą, o rozbudowującym się języku przemocy, o tym, że pracownicy socjalni potrzebują ochrony, o cichym końcu silników diesla, o tym, co nam sączą do głów seriale, co wie o nas Facebook i wiele, wiele innych artykułów z różnych dziedzin. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zachęcam też do zakupu POLITYKI z kolejną książką z naszego cyklu „Cała Polska Czyta Dzieciom”, tym razem to poruszająca historia pakistańskiego chłopca Iqbala autorstwa Francesca D’Adamo – przykład mądrej, realistycznej literatury dla myślącej i wrażliwej młodzieży.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną