Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Władza PiS domyka swój polityczny nadzór nad sądownictwem.
Okładka nowego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

PiS w najbliższym czasie przejmie kontrolę nad Krajową Radą Sądownictwa, będzie panować nad kadrami w sądach, wyznaczać prezesów. Potem przyjdzie kolej na Sąd Najwyższy, a Trybunał Konstytucyjny już jest w pełni opanowany. Ruszy też na dobre tzw. komisja reprywatyzacyjna pod wodzą Patryka Jakiego. Ta instytucja to kwintesencja pojmowania przez PiS wymiaru sprawiedliwości, gdyż łączy w sobie władzę prokuratorską, sądowniczą, administracyjną, a dorzuca jeszcze niektóre uprawnienia sejmowej komisji śledczej.

Jakie będą konsekwencje de facto likwidacji trójpodziału władz w Polsce, w jakie prawne i polityczne pułapki mogą wpadać obywatele, jak się bronić przed tak misternie uplecioną siecią władzy? O tym wszystkim pisze w najnowszej POLITYCE Ewa Siedlecka. Polecam.

Co jeszcze w najnowszym numerze POLITYKI? O polskim katolicyzmie, który coraz bardziej oddala się od Kościoła powszechnego i nauk papieskich, pisze Adam Szostkiewicz. O podstępnie działającej sile przyzwyczajenia do PiS i co z tego wynika – to zjawisko analizują Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. O ujarzmionych dawnych buntownikach Zbigniewie Ziobrze i Jacku Kurskim, którzy dzisiaj są najwierniejszymi żołnierzami prezesa Kaczyńskiego, opowiada Rafał Kalukin. Karierę prokuratora smoleńskiego Marka Pasionka opisuje Juliusz Ćwieluch.

Ponadto: dr Anna Wójtewicz w wywiadzie dla POLITYKI mówi o agresji wśród nastoletnich dziewcząt i źródłach tej przemocy, Violetta Krasnowska powraca do sprawy SKOK Wołomin, a Jagienka Wilczak pisze o weterynarzach zajmujących się dzikimi zwierzętami.

Polecam też fragmenty niepublikowanego jeszcze dziennika Jerzego Pilchatekst Janusza Wróblewskiego o fenomenie Nicole Kidman.

Przedstawiłem tylko część propozycji z najnowszego wydania POLITYKI, polecam gorąco wszystkie pozostałe z ponad trzydziestu tekstów, jakie przygotowaliśmy.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną