Kraj

Zmanipulowany materiał TVP o proteście pod Sejmem. Opozycja „wzywa do puczu”

Transmisja TVP Info Transmisja TVP Info TVP
Publiczna stacja TVP Info podała swoją wersję zdarzeń spod Sejmu.

Protest w obronie Sądu Najwyższego i polskiego wymiaru sprawiedliwości zorganizował Komitet Obrony Demokracji, wspierany przez inne ruchy opozycyjne, m.in. Obywateli RP, Strajk Kobiet i partie (PO, Nowoczesną, Razem, SLD). Opozycjoniści zapowiedzieli, że zjednoczą się przeciw PiS i połączą wysiłki, żeby odsunąć go od władzy i rozliczyć. Tłum domagał się, żeby odpowiedzialni za „dobrą zmianę” stanęli przed Trybunałem Stanu.

Demonstracja pod Sejmem była liczna, co potwierdzają jej uczestnicy i co widać na zdjędiach publikowanych w mediach społecznościowych. Publiczna stacja TVP Info, która była na miejscu, przekazała widzom inną, odbiegającą od faktów wersję zdarzeń. Wypunktujmy, posługując się cytatami z żółtych pasków:

1. „Słaba frekwencja przed Sejmem pomimo nawoływania Grzegorza Schetyny do puczu”

2. „Opozycja próbuje zorganizować pucz przeciwko demokratycznie wybranej władzy”

3. „Opozycja zapowiada łamanie prawa”

4. „Szokujące zapowiedzi opozycyjnych bojówkarzy”

5. „Uczestnicy demonstracji atakują dziennikarza i przeszkadzają mu w pracy”

6. „Michnik i Balcerowicz twarzami próby zablokowania reformy wymiaru sprawiedliwości”

A skoro Adam Michnik został już wspomniany – TVP Info informowała również, że redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” zaatakował jej dziennikarza. Gazeta tłumaczy: „»Atakiem« nazwano przekleństwo, które padło w odpowiedzi na pytanie reportera: »Kiedy przeprosi pan za brata, który był stalinowskim mordercą?«. Michnik odpowiedział: »Kiedy ty, sk…, zmądrzejesz«”.

Reklama

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną