Kraj

Kaczyński odpowiedział na jedno z haseł protestujących. Wciąż nie biorąc ich poważnie

Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Kto wie, jak na żartobliwe wypowiedzi prezesa zareaguje jego żelazny elektorat, który na żartach się nie zna.

Panuje opinia, że J. Kaczyński jest dyktatorem, chociaż trzeba powiedzieć, że on sam pozostaje wobec swojej dyktatury sceptyczny.

W wywiadzie udzielonym Radiu Maryja dał do zrozumienia, że jakość jego dyktatury trochę go rozczarowuje, a siebie z brutalną szczerością określił jako „tak łagodnego dyktatora, że można mu nawet oblegać dom i nie dawać mu mieszkać spokojnie”.

Czy za kotem stał prezes?

Kaczyński nawiązał w ten sposób do organizowanych pod jego domem manifestacji przeciwników PiS. Na szczęście, jak dodał żartem, „atak odparł mój kot”. Faktycznie, cała Polska widziała w telewizorze kota J. Kaczyńskiego stawiającego w oknie opór protestującym, z tym że niestety nie było widać, czy była to inicjatywa kota czy też za kotem stał prezes PiS.

Nawiasem mówiąc, ciekaw jestem, jak na żartobliwe wypowiedzi prezesa zareaguje jego żelazny elektorat, który na żartach się nie zna. Kto wie, czy nie ma on już dość łagodnej dyktatury Kaczora i nie jest za tym, żeby dyktaturę wzięli w swoje ręce ludzie tacy jak Z. Ziobro, którzy nie będą czekali, aż ich obroni jakiś kot, tylko sami tego kota wszystkim popędzą.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną