Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka nowego numeru POLITYKI Okładka nowego numeru POLITYKI Polityka
W sondażu POLITYKI pytamy, co Polacy myślą o Polakach jako zbiorowości, jak postrzegają swój naród na tle innych nacji. Czy jesteśmy wyjątkowi, bez skazy czy historycznie skrzywdzeni?
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Ostatnie masowe protesty w sprawie sądowniczych ustaw forsowanych przez PiS wielu mocno zaskoczyły – taka była ich skala i stopień determinacji uczestników. Ponownie okazało się, że jako społeczeństwo wciąż nie wiemy o sobie zbyt dużo, potrafimy się nawzajem zadziwiać. To dobry kontekst do sondażu POLITYKI, który wykonała dla nas pracownia Kantar Public.

Zapytaliśmy w nim, co Polacy myślą o Polakach jako zbiorowości, jakie cechy im przypisują, jak postrzegają swój naród na tle innych nacji. Czy jesteśmy wyjątkowi, bez skazy, historycznie skrzywdzeni? A może tacy sami jak inni, ani lepsi, ani gorsi? Zachęcam do zapoznania się z wynikami naszego sondażu w interesującym tekście Joanny Cieśli w najnowszym numerze POLITYKI.

Co ponadto? Wojciech Szacki opisuje wojnę na szczytach władzy po prezydenckich wetach. Prof. Tomasz Szlendak w wywiadzie mówi o przyczynach i skutkach tak dużego udziału bardzo młodych ludzi w „sądowych” protestach. Anna Dąbrowska kreśli sylwetki dwójki bohaterów ostatnich dni: Kamili Gasiuk-Pihowicz i Borysa Budki. Grzegorz Schetyna w rozmowie z POLITYKĄ opowiada o tym, jak cała opozycja, parlamentarna i ta spoza Wiejskiej, zamierza współpracować w politycznej batalii z władzą. Timothy Snyder przestrzega przed groźbą tyranii i mówi o tym, dlaczego Polska nie przetrwa bez Europy. A Grzegorz Rzeczkowski i Michał Wieczorek analizują walkę polityczną w mediach społecznościowych, gdzie partie stosują najnowsze metody pozyskiwania zwolenników i uzyskiwania przewagi informacyjnej.

I jeszcze: dlaczego masło drożeje, o domach na wodzie, o niewydolnej opiece nad zawałowcami, o żyjących już dziko w Polsce papugach oraz o tym, dlaczego Polacy coraz chętniej się rozbierają.

To tylko część naszych artykułów, pozostałe są nie mniej atrakcyjne, wszystkie stanowią znakomitą propozycję na upalne lato, jakie w końcu zawitało do kraju. Jest też coś dla dzieci – zachęcam do zakupu POLITYKI z kolejną książką z naszego dziecięcego cyklu, tym razem jest to zajmująca opowieść z czasów antycznych „Żeglarz z Miletu”.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak nie skrzywdzić swoich dzieci

Anna Górska o tym, jak radzić sobie z przekonaniem o niesprawiedliwym traktowaniu w dzieciństwie.

Joanna Cieśla
13.11.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną