Kraj

Walka z ekoterroryzmem na lekcjach biologii? To może i na innych przedmiotach?

Nauczycielom biologii nie można ufać, tę część programu realizowaliby w szkołach myśliwi i inni zaufani ludzie ministra Szyszki. Nauczycielom biologii nie można ufać, tę część programu realizowaliby w szkołach myśliwi i inni zaufani ludzie ministra Szyszki. Rafał Wojczal / Greenpeace Polska / Flickr CC by 2.0
Resort Szyszki będzie potrzebował rąk do pracy. Biologom ufać nie można, bo mogą przejść na stronę wroga.

Z interesującą inicjatywą edukacyjną wystąpiło Ministerstwo Środowiska. Chce ono wpisać do podstawy programowej z biologii walkę z ekoterroryzmem. Ponieważ nauczycielom biologii nie można ufać, tę część programu realizowaliby w szkołach myśliwi i inni zaufani ludzie ministra Szyszki (pismo ministerstwa tutaj, komentarz dziennikarski tutaj).

Nie wiem, jak jest w innych szkołach, ale w moim liceum pracują dwie biolożki, które kompletnie nie nadają się do walki z ekoterroryzmem. Mogłyby nawet zdradzić Ministerstwo Środowiska i przejść na stronę wroga. A wtedy uczniowie uczyliby się czegoś przeciwnego, czyli jak walczyć z rządem w obronie przyrody. Jest jednak nadzieja. Otóż niedawno pożegnał się ze szkołą, bo nie było dla niego godzin, facet, który z niejednej strzelby wąchał proch. Zabił on zajęcy bez liku i wyrąbał też niejedno drzewo. Trzeba by go ściągnąć do roboty i oddać mu rząd dusz.

Jak tylko dowiedziałem się o tej inicjatywie, postanowiłem natychmiast odnowić kontakty z wujem drwalem. Jadę do niego na przeszkolenie, jak się ścina i rąbie. Kto wie, może Ministerstwo Środowiska nie poprzestanie tylko na biologii, ale zechce także przeprogramować inne przedmioty. Jako polonista będę więc przygotowany. Na razie wyłącznie ze ścinania i rąbania. Resztę przydatnych umiejętności nabędę w ciągu roku, o ile wuj pozwoli.

Wpis z bloga Dariusza Chętkowskiego »

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną