Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka nowego numeru POLITYKI Okładka nowego numeru POLITYKI Polityka
Młode pokolenie Polaków pojawiło się tłumnie podczas ostatnich protestów w sprawie pisowskich ustaw sądowniczych. Zaskoczyli tym wielu, ponieważ wcześniej nie udzielali się przy podobnych sytuacjach.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Demonstracje na razie się skończyły, ale pytanie pozostało: w jaki sposób młodzi Polacy chcą uczestniczyć w polityce? Czy założą nowe partie, czy wesprą te istniejące? Czy zamierzają jako polityczna siła uczestniczyć w nadchodzących wyborach? Jak postrzegają polityków władzy i opozycji? Z tym tematem zmierzył się Rafał Kalukin w najnowszej POLITYCE. Na przykładzie jednego z nowych ruchów ujawnionych podczas manifestacji, o nazwie Akcja Demokracja, opisuje tę młodą politykę, która znacznie różni się od dotychczasowej. Młodzi Polacy inaczej formułują cele, szukają nowych sposób działania, patrzą na scenę polityczną jako pole ścierania się wielu idei i pomysłów, a mniej jak na rywalizację wielkich politycznych bloków. Zachęcam do przeczytania tego bardzo interesującego, okładkowego artykułu, bo warto poznać tych ludzi i ich widzenie spraw publicznych.

Co ponadto w najnowszym wydaniu POLITYKI? O tym, czy sędziowie jednak po cichu nie kapitulują przed władzą PiS pisze Ewa Siedlecka; pełzający polexit, otwartą walkę polskiego rządu z Unią i Niemcami opisują Tomasz Bielecki i Jędrzej Winiecki; o dziwnych politycznych woltach posłanki Angeliki Możdżanowskiej, która nagle opuściła PSL pisze Anna Dąbrowska, a Sławomir Sierakowski zastanawia się dlaczego w Polsce nie ma masowych demonstracji alterglobalistów.

I jeszcze: Ewa Wilk snuje opowieść o tym, jak żyć w tych zwariowanych, niepewnych czasach; Grzegorz Rzeczkowski pisze o zakusach władzy na telewizję TVN; Artur Domosławski – opisując dramatyczną sytuację w Wenezueli pod rządami prezydenta Maduro – pokazuje, jak „miłość do ludu” łatwo się zmienia w krwawą dyktaturę.

Na deser: o tym jak się odchudzać tak, aby dieta nie okazała się szkodliwa dla zdrowia oraz kulinarne przepisy akurat na lato, choć nie tylko: świetne chłodniki.

W najnowszej POLITYCE znajdziecie Państwo także wiele innych interesujących pozycji o różnorodnej tematyce. Zachęcam również do zakupu naszego tygodnika z głośnym, kontrowersyjnym filmem Agnieszki Holland „Pokot”.

Życzę miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

A gdyby internet przestał działać...

Z internetu korzysta już prawie połowa ludzkości. Co by się stało, gdyby pewnego dnia przestał działać?

Edwin Bendyk, Piotr Rutkowski
16.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną