Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka najnowszego numeru POLITYKI Okładka najnowszego numeru POLITYKI Polityka
Wszystkie błędy, wpadki, arogancja, akty słownej agresji, jakie niemal każdego dnia zapisują się na koncie PiS i rządu, nie wpływają w żadnym stopniu na popularność władzy.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Podobnie nie robią większego wrażenia demontowanie państwa prawa, łamanie konstytucji i przejmowanie przez partię Kaczyńskiego kolejnych instytucji. Po masowych, zdawałoby się, lipcowych demonstracjach w obronie niezależności sądów notowania PiS w sondażach wzrosły, a opozycji spadły. Co się zatem dzieje? Kiedy i czy w ogóle poparcie dla PiS zacznie się zmniejszać? Co ma robić opozycja, aby zatrzymać swój zjazd? Takie pytania zadają w najnowszej POLITYCE Janicki & Władyka i starają się na nie odpowiedzieć, szukając głębszych przyczyn powodzenia PiS i analizując opcje, jakie stają przed „anty-PiS-sem”. Zachęcamy do lektury.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? Joanna Sawicka i Wojciech Szacki opisują kondycję i plany SLD, wciąż najsilniejszej partii lewicowej, która szuka sposobu, aby za dwa lata „wczołgać” się Sejmu. Piotr Buras, znawca tematyki niemieckiej, analizuje, na ile realne są starania polskiego rządu o reparacje za II wojnę światową. Rafał Kalukin zaś kreśli sylwetkę Jarosława Sellina, wiceministra kultury, który jest twarzą PiS w sprawie tzw. dekoncentracji mediów.

Ponadto: o młodych mężczyznach, którzy chcą być piękni, dlatego dbają o urodę nie mniej niż kobiety. O współczesnej moralności – na ile opiera się ona jeszcze na przykazaniach religijnych. O codziennym życiu kierowców tirów, pracujących w jednej z najprężniejszych gałęzi polskiej gospodarki. O tym, jak zmieni się rynek pracy po skróceniu wieku emerytalnego, oraz o mitach i konfliktach wokół GMO.

Polecam też bardzo interesujący wywiad z reżyserem Jerzym Gruzą, o jego filmach, ale też o życiu i najważniejszych sprawach, a także tekst o najnowszym sezonie „Star Trek”, który okazuje się najbardziej upolitycznionym serialem roku.

To wciąż tylko część naszych propozycji zawartych w najnowszej POLITYCE, zachęcam do przeczytania wszystkich tekstów, to świetna propozycja na coraz dłuższe wieczory i każdą inną okazję.

Życzę Państwu miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną