Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
Wszystkie błędy, wpadki, arogancja, akty słownej agresji, jakie niemal każdego dnia zapisują się na koncie PiS i rządu, nie wpływają w żadnym stopniu na popularność władzy.
Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Podobnie nie robią większego wrażenia demontowanie państwa prawa, łamanie konstytucji i przejmowanie przez partię Kaczyńskiego kolejnych instytucji. Po masowych, zdawałoby się, lipcowych demonstracjach w obronie niezależności sądów notowania PiS w sondażach wzrosły, a opozycji spadły. Co się zatem dzieje? Kiedy i czy w ogóle poparcie dla PiS zacznie się zmniejszać? Co ma robić opozycja, aby zatrzymać swój zjazd? Takie pytania zadają w najnowszej POLITYCE Janicki & Władyka i starają się na nie odpowiedzieć, szukając głębszych przyczyn powodzenia PiS i analizując opcje, jakie stają przed „anty-PiS-sem”. Zachęcamy do lektury.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? Joanna Sawicka i Wojciech Szacki opisują kondycję i plany SLD, wciąż najsilniejszej partii lewicowej, która szuka sposobu, aby za dwa lata „wczołgać” się Sejmu. Piotr Buras, znawca tematyki niemieckiej, analizuje, na ile realne są starania polskiego rządu o reparacje za II wojnę światową. Rafał Kalukin zaś kreśli sylwetkę Jarosława Sellina, wiceministra kultury, który jest twarzą PiS w sprawie tzw. dekoncentracji mediów.

Ponadto: o młodych mężczyznach, którzy chcą być piękni, dlatego dbają o urodę nie mniej niż kobiety. O współczesnej moralności – na ile opiera się ona jeszcze na przykazaniach religijnych. O codziennym życiu kierowców tirów, pracujących w jednej z najprężniejszych gałęzi polskiej gospodarki. O tym, jak zmieni się rynek pracy po skróceniu wieku emerytalnego, oraz o mitach i konfliktach wokół GMO.

Polecam też bardzo interesujący wywiad z reżyserem Jerzym Gruzą, o jego filmach, ale też o życiu i najważniejszych sprawach, a także tekst o najnowszym sezonie „Star Trek”, który okazuje się najbardziej upolitycznionym serialem roku.

To wciąż tylko część naszych propozycji zawartych w najnowszej POLITYCE, zachęcam do przeczytania wszystkich tekstów, to świetna propozycja na coraz dłuższe wieczory i każdą inną okazję.

Życzę Państwu miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną