Kraj

Afera pod sąd

Kto odpowie za aferę billboardową

Widać jak na dłoni, że w obliczu afery politycy PiS tracą kontrolę nad sytuacją. Widać jak na dłoni, że w obliczu afery politycy PiS tracą kontrolę nad sytuacją. Igor Morski / Polityka
Koła zębate zgrzytają, przekładnie zatarte, do widzów dociera szczęk żelastwa i gnącej się blachy. Wszystko wskazuje na to, że obóz PiS przy reformie sądów połamał sobie zęby.
Statut PFN jest tak napisany, że praktycznie pozbawia fundatorów jakiegokolwiek wpływu na jej działalność.Adam Chełstowski/Forum Statut PFN jest tak napisany, że praktycznie pozbawia fundatorów jakiegokolwiek wpływu na jej działalność.

Przyczyną najpoważniejszego kryzysu obozu rządowego od chwili przejęcia rządów jest nadmiar rewolucyjnego zapału, zbyt szybkie tempo zmian, brutalność ich wprowadzania. Prawo i Sprawiedliwość w tej sprawie zgubiły arogancja, bezmyślność oraz przekonanie, że prawo go nie obowiązuje, a opozycja jest zbyt słaba, by bronić jego przestrzegania.

Pierwszym ciosem były weta prezydenta. Kampania „Sprawiedliwe Sądy” to kolejny mocny akord tej postępującej katastrofy. W kwestii Polskiej Fundacji Narodowej popełniono szereg błędów, które mogą skończyć się nawet najwyższym wymiarem politycznego wyroku: dymisją rządu.

Polityka 39.2017 (3129) z dnia 26.09.2017; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Afera pod sąd"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021