Kraj

Kim pan jest, panie premierze?

Nowa rola Mateusza Morawieckiego: czego możemy oczekiwać?

Mateusz Morawiecki podczas powitania polskich repatriantów z Kazachstanu na warszawskim lotnisku Okęcie. Mateusz Morawiecki podczas powitania polskich repatriantów z Kazachstanu na warszawskim lotnisku Okęcie. Mateusz Włodarczyk/NurPhoto / Getty Images
Mateusz Morawiecki: gorący patriota czy zimny gracz? Liberał czy etatysta? Dokręci firmom śrubę czy odkręci? A przede wszystkim: ile będzie mógł?
Pozycja polityczna Morawieckiego w pełni opiera się na zaufaniu Jarosława Kaczyńskiego.Michał Dyjuk/Forum Pozycja polityczna Morawieckiego w pełni opiera się na zaufaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Rok 2018 będzie należał do Mateusza Morawieckiego. Pod koniec roku wicepremier ds. gospodarczych niespodziewanie został premierem, i to on będzie, przynajmniej formalnie, prowadził obóz „dobrej zmiany”. Mimo że nowy szef rządu jest w polityce od dwóch lat, a wcześniej przez długi czas był prezesem jednego z największych banków, BZ WBK, na jego temat zadajemy wciąż więcej pytań, niż mamy odpowiedzi. Przez ostatnie dwa lata Morawiecki zrobił błyskawiczną karierę: jesienią 2015 r. został wicepremierem ds.

Polityka 1.2018 (3142) z dnia 26.12.2017; Polityka; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Kim pan jest, panie premierze?"

Czytaj także

Świat

Angela Merkel: Róbmy to, co do nas należy

Tylko w „Polityce”. Rozmowa z kanclerz Angelą Merkel o tym, jak Unia chce wyjść z kryzysu, o zmianie europejskiego kursu Niemiec, praworządności, relacjach z Chinami i Rosją.

Adam Krzemiński
26.06.2020