Kraj

Kim pan jest, panie premierze?

Nowa rola Mateusza Morawieckiego: czego możemy oczekiwać?

Mateusz Morawiecki podczas powitania polskich repatriantów z Kazachstanu na warszawskim lotnisku Okęcie. Mateusz Morawiecki podczas powitania polskich repatriantów z Kazachstanu na warszawskim lotnisku Okęcie. Mateusz Włodarczyk/NurPhoto / Getty Images
Mateusz Morawiecki: gorący patriota czy zimny gracz? Liberał czy etatysta? Dokręci firmom śrubę czy odkręci? A przede wszystkim: ile będzie mógł?
Pozycja polityczna Morawieckiego w pełni opiera się na zaufaniu Jarosława Kaczyńskiego.Michał Dyjuk/Forum Pozycja polityczna Morawieckiego w pełni opiera się na zaufaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Rok 2018 będzie należał do Mateusza Morawieckiego. Pod koniec roku wicepremier ds. gospodarczych niespodziewanie został premierem, i to on będzie, przynajmniej formalnie, prowadził obóz „dobrej zmiany”. Mimo że nowy szef rządu jest w polityce od dwóch lat, a wcześniej przez długi czas był prezesem jednego z największych banków, BZ WBK, na jego temat zadajemy wciąż więcej pytań, niż mamy odpowiedzi. Przez ostatnie dwa lata Morawiecki zrobił błyskawiczną karierę: jesienią 2015 r. został wicepremierem ds.

Polityka 1.2018 (3142) z dnia 26.12.2017; Polityka; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Kim pan jest, panie premierze?"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019