Kraj

Życzenia dla IPN

Jeśli „historyk” z IPN pofatyguje się sięgnąć po źródła, to tylko żeby potwierdzić swoje założenia, a nie szukać obiektywizmu czy wysłuchiwać drugiej strony.

Świat jest w rzeczywistości zupełnie nieskomplikowany. Trzeba tylko mieć do niego klucz. Ja mam właśnie taki klucz. Rzucam go wam, a wy go łapcie. Iluż szarlatanów nam to już proponowało? Tylko w mojej dziedzinie naukowej wymieniłbym kilkunastu. Ludzie bardzo by bowiem chcieli, żeby wszystko było proste, czytelne i zrozumiałe. Przypomnijmy światowy sukces (setki wydań w kilkudziesięciu językach, filmy, konferencje) niejakiego Ericha von Daenikena. Tłumaczył on, iż wszystko, co nie stanowi bezpośredniego tworu natury, a wydaje się nam ponad ludzką miarę, jest dziełem przybyszów z kosmosu, pieszczotliwie zwanych ufoludkami.

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Felietony; s. 88

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019