Kraj

Rysy na teflonie

Wojny pisowskich frakcji

Polityków PiS o różnych poglądach i wybujałych ambicjach trzymają razem wysokie poparcie i uznanie przywództwa Kaczyńskiego. Polityków PiS o różnych poglądach i wybujałych ambicjach trzymają razem wysokie poparcie i uznanie przywództwa Kaczyńskiego. Wojciech Kozioł / Forum
Najważniejsze dzisiaj polityczne pytanie brzmi: czy PiS przeżywa chwilowy kryzys, czy zaczyna się już zjazd.
Jeśli badania w kwietniu i maju dalej będą dla PiS niekorzystne, to atmosfera wśród rządzących się pogorszy.Marek Sobczak/Polityka Jeśli badania w kwietniu i maju dalej będą dla PiS niekorzystne, to atmosfera wśród rządzących się pogorszy.

W takiej biedzie partia Kaczyńskiego jeszcze w tej kadencji nie była. Owszem, zdarzały się momenty trudne, przytrafiały się nawet sondaże, w których partię Jarosława Kaczyńskiego wyprzedzała a to Nowoczesna (prehistoria), a to Platforma (po próbie zablokowania wyboru Donalda Tuska rok temu) – ale na PiS nigdy nie spadło tyle plag naraz. Partia ma się dziś znakomicie tylko w „Wiadomościach”.

Widowiskowym objawem kryzysu stał się przedświąteczny sondaż Kantar MB dla „Faktów” TVN, w którym PiS w ciągu miesiąca stracił aż 12 pkt proc.

Polityka 14.2018 (3155) z dnia 03.04.2018; Temat z okładki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Rysy na teflonie"

Czytaj także

Społeczeństwo

Przejechała 1400 km, żeby wykonać legalną aborcję

Kiedyś byłam za PiS, uważałam, że pomaga rodzinom, a aborcja to morderstwo. Już tak nie sądzę – mówi Maria. W pięciu szpitalach odmówiono jej zabiegu przerwania ciąży.

Agata Szczerbiak
17.06.2020