Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Miliard od milionerów

Kim są polscy milionerzy

Bogaci zwykle formalnie są biedni, nawet własnych samochodów nie mają. Żyją na koszt firmy. Bogaci zwykle formalnie są biedni, nawet własnych samochodów nie mają. Żyją na koszt firmy. Deposit Photos/Polityka
25 tys. milionerów, którzy mają zapłacić daninę solidarnościową na pomoc dla niepełnosprawnych, nie należy szukać w rankingach najbogatszych Polaków, ale w bankach, spółkach Skarbu Państwa oraz wśród małych przedsiębiorców.
Danina solidarnościowa nie dotknie tych, co dużo mają, ale tych, którzy sporo zarabiają.Andrzej Stawiński/Reporter Danina solidarnościowa nie dotknie tych, co dużo mają, ale tych, którzy sporo zarabiają.

Danina raczej nie dotyczy też 41 tys. krajowych milionerów dolarowych. Tylu bogaczy w Polsce doliczyli się autorzy raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2016”. Żeby trafić do tego grona, trzeba mieć aktywa płynne o wartości nie mniejszej jak właśnie milion dolarów. Czyli tu nie liczą się najbardziej nawet luksusowe rezydencje, liczba zakupionych na wynajem mieszkań, o samochodach nie wspominając, tylko dobra łatwo zbywalne, a więc: gotówka, akcje, obligacje i złoto.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Miliard od milionerów"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >