Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Sądny tydzień

Polscy sędziowie w pułapce

PiS poszerzył liczbę sędziów SN z dzisiejszych 93 do 120, co dało 27 nowych stanowisk. PiS poszerzył liczbę sędziów SN z dzisiejszych 93 do 120, co dało 27 nowych stanowisk. Igor Morski / Polityka
Czy Europa obroni polskie sądy? A może trzeba się pogodzić z tym, że muszą obronić się same? Przed polskim wymiarem sprawiedliwości decydujący o jego przyszłości tydzień.
Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, współorganizatorów akcji obywatelskiej „Europo, nie odpuszczaj!”.Andrzej Hulimka/Forum Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, współorganizatorów akcji obywatelskiej „Europo, nie odpuszczaj!”.

Za nami przesłuchanie rządu przed Radą Europejską, czyli kolejny krok w procedurze ochrony praworządności. W czwartek rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości wyda opinię w sprawie pytania irlandzkiego sądu zmierzającego do ustalenia, czy polski wymiar sprawiedliwości po „dobrej zmianie” spełnia unijne standardy niezależności i niezawisłości. W czwartek odbędzie się też ostatnie przed tzw. wycinką sędziów Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Sama „wycinka” (określenie nawiązuje do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, której wstrzymanie nakazał Trybunał Sprawiedliwości UE) we wtorek, 3 lipca.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Temat z okładki; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Sądny tydzień"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >