Kraj

Ziobro nie gwarantuje bezstronności śledztwa ws. morderstwa Pawła Adamowicza

Zbigniew Ziobro Zbigniew Ziobro mat. pr.
Żadne śledztwo w Polsce, którym interesuje się władza polityczna, nie zasługuje na zaufanie co do jego rzetelności, odkąd prokuraturą rządzi Zbigniew Ziobro.

Śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza obejmie także sprawę zabezpieczenia imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Naszą rolą i moją jako prokuratora generalnego jest zapewnić, aby w tej sprawie było prowadzone rzetelne, profesjonalne śledztwo” – zapowiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Stronnicza prokuratura Zbigniewa Ziobry

Oczywiście trzeba zbadać zabezpieczenie imprezy. Tyle że żadne śledztwo w Polsce, którym interesuje się władza polityczna, nie zasługuje na zaufanie co do jego bezstronności i rzetelności, odkąd prokuraturą rządzi Zbigniew Ziobro i odkąd obowiązuje prawo, które daje mu pełną władzę nad każdym śledztwem i każdym prokuratorem. Zaczęło się od śledztwa w sprawie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego na polecenie Beaty Szydło. Zmieniono bodaj pięciu prokuratorów, zanim uzyskano decyzję prokuratury oczekiwaną przez kierownictwo polityczne.

W sprawie wypadku premier Szydło prokuratorzy także usiłowali stawić opór poleceniu, że jedynym winnym jest kierowca seicento. Trzech prokuratorów poprosiło o wyłączenie ich z tego śledztwa, a postanowienie o zamknięciu sprawy bez badania roli kierowcy z BOR podpisał ich przełożony. Śledztwo w sprawie głosowania „kolumnowego” w Sejmie umorzono mimo nakazu prowadzenia go przez sąd, mimo doniesienia sądu o składaniu fałszywych zeznań przez kilkudziesięciu polityków PiS z premierem i ministrami na czele. I mimo zeznań innych posłów PiS potwierdzających, że posłom opozycji celowo uniemożliwiano udział w głosowaniu i składanie wniosków formalnych.

TVP zrzuciło odpowiedzialność na WOŚP

Telewizja rządowa już sugeruje, że były nieprawidłowości w zabezpieczeniu imprezy, a więc winny jest organizator, czyli Jerzy Owsiak. Nie ma możliwości, by jakikolwiek prokurator działał dziś w sposób niezależny. Odebrało mu tę możliwość prawo o prokuraturze napisane na zamówienie Zbigniewa Ziobry i uchwalone przez PiS.

Polska prokuratura jest tak wiarygodna i bezstronna jak Zbigniew Ziobro. Zapewnienie Ziobry, że osobiście dopilnuje rzetelności i wiarygodności w tej sprawie, jest symboliczne.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Motywacja wewnętrzna może zdziałać cuda

Co ludzi motywuje do nadludzkiego wysiłku.

Grzegorz Gustaw
21.11.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną