Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Minister bez finansów

Teresa Czerwińska – minister bez finansów

Teresa Czerwińska w Sejmie Teresa Czerwińska w Sejmie fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dni Teresy Czerwińskiej w fotelu ministra finansów wydają się policzone. Nie potrafi wykrzesać z siebie entuzjazmu do „piątki Kaczyńskiego” ani, co gorsza, znaleźć pieniędzy na jej sfinansowanie. Brakuje, z grubsza licząc, 70 mld zł.
Poczucie obcości pogłębiał fakt, że minister Czerwińska nie zapisała się do PiS, uporczywie deklarując swoją apolityczność.EU2016SK/Wikipedia Poczucie obcości pogłębiał fakt, że minister Czerwińska nie zapisała się do PiS, uporczywie deklarując swoją apolityczność.

Zaczęto o niej mówić kilka dni po prezentacji programu wyborczego PiS, na której Teresy Czerwińskiej nie było. Spekulowano, że tzw. piątka Kaczyńskiego nawet nie była z minister finansów konsultowana, ona ma tylko znaleźć na nią pieniądze. Prawicowy portal Wpolityce.pl doniósł, że złożyła dymisję, której jednak premier nie przyjął. Nie byłaby dla władzy wygodna ze względów wizerunkowych przed nadchodzącymi wyborami. Wprawdzie Ministerstwo Finansów newsa zdementowało, ale komentatorzy stwierdzili krótko, że portal jest bliższy władzy PiS niż pani minister, więc oficjalne dementi należy traktować jako nieoficjalne potwierdzenie.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Temat z okładki; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Minister bez finansów"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >