Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Wiele wskazuje na to, że nauczyciele weszli w tryby strategii władzy.

W najnowszym numerze „Polityki” proponujemy bardzo szeroką ofertę tematów. Są to m.in:

Relacja Joanny Cieśli ze strajku nauczycieli, jak przebiegał początek protestu, jakie są scenariusze wydarzeń, także racje nauczycieli, rządu, uczniów, rodziców, na czym polega spór – jego systemowe, ale też polityczne tło, bo wiele wskazuje na to, że nauczyciele weszli w tryby strategii władzy.

– Janicki i Władyka pytają, kto odpowie za Smoleńsk, czyli o odpowiedzialności politycznej i moralnej obozu PiS za wieloletnie wykorzystywanie katastrofy dla budowania ideologicznej mitologii (dodatkowo Grzegorz Rzeczkowski pisze o śledztwie, ekspertyzach i eksperymentach przeprowadzanych przez polską prokuraturę).

– Rafał Kalukin pisze o Solidarności, jej korzeniach i dzisiejszej postaci związku, który usadowił się przy rządzącej prawicy.

– Sławomir Sierakowski opisuje fenomen zjednoczonej ostatnio polskiej opozycji w ramach Koalicji Europejskiej – to wyjątek na tle słabej i podzielonej opozycji w innych europejskich krajach, która nie potrafi nawiązać równej walki z populistycznymi rządami.

– O trudnej sytuacji organizacji pozarządowych, rozgrywanych przez kwestie finansowe, przez obóz władzy i o ich, paradoksalnie, wzmacnianiu się w wyniku tych szykan – pisze Ewa Siedlecka.

Politykaokładka - Polityka 15 2019

– W naszej rubryce „Ogląd i Pogląd” tym razem Michał Sutowski, publicysta „Krytyki Politycznej”, który opisuje sytuację polityczną w kraju, główne osie sporów i prognozuje, jak może rozwinąć się kampania wyborcza.

– Martyna Bunda w raporcie na temat seksu Polaków relacjonuje najnowsze badania, pokazując nowe tendencje, zmiany obyczajów w różnych grupach społecznych, a także coraz istotniejszy wpływ internetu na tę intymną sferę życia.

– Joanna Podgórska jest autorką reportażu o tym, jak dziesięcioletnia dziewczynka, na skutek skomplikowanej relacji pomiędzy rozwiedzionymi rodzicami, została zmuszona wyrokiem sądowym do uczestnictwa w katechezie.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o depresji wśród dzieci, o dramatycznych sytuacjach związanych z przeszczepami nerek, o towarach i usługach, które są jednocześnie legalne i nielegalne, o tym, jak finansowy kryzys na trwałe popsuł światową politykę, o Peterze Navarro, doradcy prezydenta Trumpa, który słynie z bardzo osobliwych teorii ekonomicznych, o kobietach sędziach piłkarskich oraz o hipotezie, że gen. Kazimierz Pułaski był kobietą.

To wszystko i znacznie więcej znajdziecie Państwo w najnowszej POLITYCE.

Życzę przyjemnej i inspirującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama