Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

Polityka
W świątecznym numerze m.in. dwie interesujące rozmowy: o tym, jak trudno być dzisiaj w Polsce dobrym katolikiem, oraz o podzielonej polskiej duszy.

Na święta wielkanocne przygotowaliśmy dla Państwa specjalny, pogrubiony numer, a w nim między innymi:

– reportaż Joanny Cieśli z polskich szkół, gdzie strajkują nauczyciele – jakie są nastroje, co się mówi w pokojach nauczycielskich, jak reagują na sytuację uczniowie i ich rodzice.

– dwie bardzo interesujące rozmowy: z dominikaninem o. Pawłem Kozackim o tym, jak trudno być dzisiaj w Polsce dobrym katolikiem, oraz z historykiem prof. Andrzejem Friszkem o podzielonej polskiej duszy.

– Janicki i Władyka prezentują autorski ranking – kto z polityków wzlatuje, kto opada, komu sprzyja kampania, a komu nie i jak to może wyglądać po wyborach.

– z cyklu „Ogląd i Pogląd” tym razem naszym gościem jest politolog Marek Migalski, który analizuje polską politykę na kilka tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

grafika

– Violetta Krasnowska opisuje niezwykle ciekawą postać – Pani Basi, czyli Barbary Skrzypek, legendarnej sekretarki Jarosława Kaczyńskiego, a teraz pełniącej dyrektorską funkcję, bez pośrednictwa której nie jest możliwe dostanie się przed oblicze szefa PiS.

– Edyta Gietka pisze o prawdziwych, a nie filmowych („Zimna wojna”) melodramatach, jakie zdarzyły się w zespole pieśni i tańca Mazowsze, rozmawia po latach z artystkami i artystami zespołu.

– Joanna Solska ogłasza wielki powrót drobiu na nasze stoły, ale nie każdego, bo teraz liczy się dla konsumentów to, w jakich warunkach hodowane są te ptaki.

– Adam Grzeszak opisuje środowisko kolekcjonerów starych samochodów, próbując dociec, na czym polega ta, często kosztowna, pasja.

– Jędrzej Winiecki przedstawia komików u władzy – okazuje się, że nie tylko Ukraina może mieć prezydenta satyryka, ale że także w innych krajach tacy ludzie robią polityczne kariery.

– Dariusz Kałan pisze o węgierskim programie demograficznym mającym spowodować, że obywateli tego kraju będzie więcej, co jest celem prawicowego rządu Viktora Orbána.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? O kobietach na rosyjskim tronie, o tym, jak Hiszpanie podbijali dzisiejszy Meksyk, o odzieży katolickiej dla pań i panów, o zapalonych obserwatorach nietoperzy, o podróżach tropami Leonarda da Vinci, o śmierci i duchach w kasowych serialach oraz – w cyklu „Na własne oczy” – o tym, jak PRL próbowała robić dobre wrażenie, przynajmniej na fotografiach.

Dajemy też coś ekstra: cztery bardzo frapujące teksty z naszych „Niezbędników Współczesnych” (dawniej był to „Niezbędnik Inteligenta”), gdzie zamieszczamy artykuły wybitnych autorów zajmujących się najważniejszymi tematami i pytaniami współczesnego świata. Mamy nadzieję, że ta „próbka” zachęci Państwa do sięgnięcia po „Niezbędnik” – nowy numer niedawno trafił do sprzedaży.

Na koniec, korzystając z okazji, składam Państwu serdeczne życzenia z okazji świąt, aby były spokojne, optymistyczne i solidarne.

I oczywiście przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama