Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Może i kradną, ale się dzielą

Cyniczny jak wyborca

Publikowane co kilka dni sondaże mają nas poinformować, co Polacy „mają w mózgu”, co myślą. Publikowane co kilka dni sondaże mają nas poinformować, co Polacy „mają w mózgu”, co myślą. Igor Morski
Wyborca zawsze ma rację. To definicja demokracji. Jednak to na klasie politycznej skupione są media. Tymczasem wyborcy zmienili się równie głęboko jak politycy. Pojawił się nowy fenomen: wyborca cyniczny.
Symbolicznym momentem były słowa Tadeusza Mazowieckiego do Donalda Tuska, że wyrządził mu „wielką przykrość”, odchodząc z UW i powołując tego dnia do życia Platformę Obywatelską. Na fot.: Tadeusz Mazowiecki i Donald Tusk w 2009 r.Stefan Maszewski/Reporter Symbolicznym momentem były słowa Tadeusza Mazowieckiego do Donalda Tuska, że wyrządził mu „wielką przykrość”, odchodząc z UW i powołując tego dnia do życia Platformę Obywatelską. Na fot.: Tadeusz Mazowiecki i Donald Tusk w 2009 r.

Jeden z najważniejszych polityków po 1989 r. Aleksander Kwaśniewski po odejściu z bieżącej polityki dawał wyraz swojemu zbulwersowaniu. Najpierw krytykował negatywny wpływ powstania telewizji informacyjnych, takich jak TVN24, Polsat News czy TVP Info, które przez cały dzień chodzą za politykami, relacjonują wszystko i natychmiast wyciągają i wyolbrzymiają każde słowo czy reakcję. W efekcie zniknęła tajemnica w polityce, bez której nie da się zawierać kompromisów i dotrzymywać umów ponad barykadami w imię wspólnego interesu kraju.

Polityka 28.2019 (3218) z dnia 09.07.2019; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Może i kradną, ale się dzielą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >