Kraj

Ludzcy panowie

Ludzka władza

Elektorat jest sprowadzany do masy wyborczej, której zainteresowania mają być czysto materialne. Elektorat jest sprowadzany do masy wyborczej, której zainteresowania mają być czysto materialne. Bartosz Krupa / EAST NEWS
Mało jest tak demoralizujących politykę haseł jak to, które robi ostatnio karierę: „może kradną, ale przynajmniej się dzielą”. W mniej dosłownej wersji zaczyna używać jej także jako argumentu sam obóz władzy, zwłaszcza po tzw. aferze samolotowej.
Marek Kuchciński otrzymał w nadchodzących wyborach „jedynkę” w okręgu krośnieńskim.Andrzej Hulimka/Forum Marek Kuchciński otrzymał w nadchodzących wyborach „jedynkę” w okręgu krośnieńskim.

Przez wielomiliardowe transfery socjalne stosowane po równo wobec uboższych i bogatych PiS otoczył się grubą warstwą teflonu. Program 500 plus polega na przekonaniu społeczeństwa, że władza „daje”, a nie „mniej zabiera” albo „zwraca”. Choć poza najmniej zarabiającymi i niepracującymi chodzi w gruncie rzeczy o zwrot części podatków, to w istocie podatkowa ulga na dziecko w wysokości 6 tys. rocznie lub zasiłek dla tych, którzy podatków nie płacą. Tak by zapewne nazwała to Platforma, gdyby chciała wydać dokładnie te same pieniądze.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Ludzcy panowie"

Czytaj także

Ludzie i style

Jak nie utonąć. 6 zasad zachowania w wodzie, które mogą nas uratować

Latem ciągnie nas do wody, a liczba utonięć rośnie. Co zrobić, żeby nie zatonąć? Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa w wodzie. Nie tylko na lato.

Michał Rolecki
24.06.2019