„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Jak politycy chcą walczyć ze smogiem? Debata wyborcza

Koalicja Obywatelska zamierza wyeliminować węgiel z ogrzewania domów do 2030 r. i postawić na prosumentów i farmy wiatrowe. Koalicja Obywatelska zamierza wyeliminować węgiel z ogrzewania domów do 2030 r. i postawić na prosumentów i farmy wiatrowe. veeterzy / Unsplash
O tym, co kolejny rząd powinien zrobić, by ograniczyć smog, będą mówić przedstawiciele głównych opcji politycznych. Debatę organizują Polityka Insight i Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych. Zapraszamy 12 września o 15:30 do redakcji naszego tygodnika.

Co roku z powodu zanieczyszczenia powietrza niską emisją umiera ponad 45 tys. Polaków. O tym, co przyszły rząd powinien zrobić, by ograniczyć smog, będziemy rozmawiać podczas debaty Polityki Insight i Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Postulat poprawy jakości powietrza mają w swoich programach wszystkie partie polityczne startujące w październikowych wyborach. PiS chce wydać 103 mld zł do 2029 r. na program „Czyste powietrze” dofinansowujący ocieplenia domów i skupić się na pomocy rodzinom zagrożonym ubóstwem energetycznym.

Koalicja Obywatelska planuje wyeliminować węgiel z ogrzewania domów do 2030 r. i postawić na prosumentów i farmy wiatrowe. Odejście od węgla i wsparcie dla prosumentów deklaruje też Lewica, która chce ponadto dofinansować wymianę 2 mln pieców węglowych i rozwijać sieci ciepłownicze. Z kolei PSL proponuje dopłaty do ogrzewania, budowę wież pochłaniających smog i darmowe maski antysmogowe w szkołach.

W czwartek 12 września o godz. 16:30 w redakcji „Polityki” przy ul. Słupeckiej 6 o tym wszystkim rozmawiać będą: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wiceszefowa PSL Urszula Pasławska, posłanka PO Gabriela Lenartowicz oraz działacz Lewicy Dariusz Standerski. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Bolesta z FPPE i Joanna Sawicka z Polityki Insight.

Rozmowa otworzy cykl przedwyborczych debat Polityki Insight „Głosy Rozsądku”.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021
Reklama