„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Co w nowym numerze „Polityki”

Czy wystawienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na premiera Koalicji Obywatelskiej pomoże tej formacji w poprawieniu wyniku sondażowego i wyborczego?

A może chodzi tylko o to, aby Grzegorz Schetyna miał się z kim podzielić odpowiedzialnością za porażkę KO? W najnowszej „Polityce” piszemy o kulisach powstawania „projektu Kidawa-Błońska” oraz o nadziejach i niepokojach, jakie ta personalna decyzja budzi w Platformie i jej sojusznikach. Polecam cotygodniowe „Przypisy” Jerzego Baczyńskiego pt. „Na tak, na nie” oraz artykuł Malwiny Dziedzic – „Naznaczona”. W uzupełnieniu warto sięgnąć do interesującej opowieści historycznej pióra prof. Tomasza Nałęcza, w której kreśli on sylwetki dwóch przodków Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wybitnych postaci II RP: prezydenta Wojciechowskiego i premiera Grabskiego. Zachęcam do lektury tych tekstów.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu „Polityki”?

Okładka nowego numeru „Polityki”PolitykaOkładka nowego numeru „Polityki”

O polskim kinie politycznym, gdzie więcej było filmów dziwnych i nieudanych niż arcydzieł – oczywiście w związku z premierą „Polityki” Patryka Vegi – pisze Janusz Wróblewski.

Rafał Kalukin zastanawia się, dlaczego jedne afery demolują partie rządzące, a inne, zdawałoby się nie mniejsze, nie robią na opinii publicznej żadnego wrażenia.

O tym, że polski model rodziny i rodzicielstwa, który jeszcze przed dekadą zdawał się zmierzać do wzorca liberalnego, partnerskiego, teraz powraca do patriarchalnej postaci z tradycyjnymi rolami kobiety i mężczyzny – mówi w wywiadzie dr Małgorzata Sikorska.

Joanna Cieśla – w formie notowanych wrażeń uczniów, rodziców i nauczycieli – przedstawia stan szkoły w początkach września, kiedy widać już realne skutki reformy edukacji.

Martyna Bunda pyta, po co nam dzisiaj harcerze, i udziela interesujących odpowiedzi.

Agnieszka Sowa zajęła się pasjonującą dla wielu kwestią, jak karmić swoje domowe zwierzaki – jedzeniem z puszek czy przygotowanymi samodzielnie posiłkami. Autorka pisze o nowych trendach i modach w żywieniu psów i kotów.

Ponadto piszemy m.in. o nowym stereotypie Słowianina, o tym, dlaczego warto sadzić lasy, o polskim produkcie futbolopodobnym, o pogarszającej się opinii o influencerach, o tym, kto na przestrzeni dekad grał w polskich filmach marszałka Piłsudskiego, i o oswajaniu niemieckiej przeszłości Dolnego Śląska.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020
Reklama