Kraj

Nie wiesz, na kogo głosować? Sprawdź, do której partii ci najbliżej

Jeśli nie masz czasu czytać programów wyborczych, a chcesz świadomie zagłosować, to koniecznie wykonaj test wyborczy. Jeśli nie masz czasu czytać programów wyborczych, a chcesz świadomie zagłosować, to koniecznie wykonaj test wyborczy. Forum
Jeśli nie masz czasu przeczytać całych programów wyborczych, a chcesz świadomie zagłosować, to koniecznie weź udział w quizie wyborczym.

Ponad 5 tys. osób chce dostać się do Sejmu, na jedno miejsce przypada więc aż 11 kandydatów. O sto miejsc w Senacie walczy 280 kandydatów. W prawie połowie okręgów o mandat senatora walczą tylko dwie osoby – jedna rekomendowana przez PiS, a druga przez opozycję.

Obietnic i zapowiedzi wyborczych jest tak wiele, że czasami trudno się w nich zorientować. A przecież warto głosować świadomie i popierać tych, którzy przy Wiejskiej będą reprezentować nasze poglądy.

Jak podjąć decyzję, na którą partię zagłosować już 13 października? Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie 61, niezależna i apartyjna organizacja pozarządowa. W serwisie MamPrawoWiedzieć.pl można zrobić test zgodności poglądów z kandydatami do parlamentu. Dziennikarze „Polityki” brali udział w układaniu pytań.

Zebrano tu odpowiedzi kandydatów w sprawach dotyczących wszystkich dziedzin życia (m.in. legalizacji związków osób tej samej płci, ekologii, finansowania mediów publicznych, relacji państwo–Kościół, podatków, płacy, polityki zagranicznej). To w tych kwestiach nasi reprezentanci będą głosować w Sejmie i Senacie w najbliższych latach.

Wyborcom zostały postawione te same pytania co kandydatom. Po udzieleniu odpowiedzi w tym teście dowiesz się, w ilu procentach twoje poglądy zgadzają się z poglądami danego kandydata – z całej Polski i z twojego okręgu wyborczego.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną